fit.pl mobile logo

Ćwiczenia na ładny biust

Za mały, za duży, niezbyt jędrny... to problemy naszego biustu. Dzięki naszemu zestawowi ćwiczeń twoje piersi będą jędrne i piękne, jak nigdy dotąd
Za mały, za duży, niezbyt jędrny... to problemy naszego biustu. Na jego kształt nie mamy większego wpływu, jest on uwarunkowany genetycznie. Wszystko co możemy zrobić, aby piersi były piękne, to dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń i przestrzegać kilku zasad.

Ładny dekolt może być prawdziwą ozdobą kobiecego ciała. Nie wystarczy jednak, by skóra w tym miejscu była gładka i napięta. Znacznie bardziej męski wzrok przyciąga jędrny, zadbany biust. Istnieje kilka reguł, które pomogą zachować piersi i dekolt w nienagannej formie.

Ważnym elementem jest utrzymywanie wyprostowanej postawy ciała. Wymaga to niewielkiego wysiłku i odrobiny samodyscypliny. Garbiąc się najbardziej obciążamy mięsień piersiowy, który jest tzw. rusztowaniem podtrzymującym biust. Defekty i niedostatki naszych piersi, które uprzykrzają nam życie i uniemożliwiają zakładanie wymarzonych kreacji, można albo skorygować poprzez założenie specjalnej bielizny, albo zwalczyć, dobierając odpowiedni zestaw ćwiczeń.

Poniżej proponujemy kilka z nich. Można je wykonywać zarówno w domu, jak i w fitness klubie.

Ćwiczenie 1.

Połóż się tak, aby plecy leżały na stepie. Łokcie muszą mieć możliwość opadania swobodnie poniżej ciała. Hantle trzymaj w dłoniach koło klatki piersiowej tak, aby znajdowały się w jednej linii z brodawkami. Jednocześnie podnoś oba hantle do góry, prostując ręce w łokciach i powracaj do pozycji wyjściowej.

Podnosząc hantle do góry należy powietrze wydychać, opuszczając je spokojnie wdychać.


chest2chest1

[-------]
Ćwiczenie 2.

Połóż się się tak, aby twoje plecy leżały na stepie. Ręce z hantlami wyprostowane przed sobą, dłonie zwrócone do siebie wewnętrznymi stronami. Rozchylaj ręce na boki, opuszczając hantle i delikatnie zginaj łokcie. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie kilka razy. Hantle powinny znajdować się w linii prostej w brodawkami.

Opuszczając hantle w dół należy wdychać powietrze, podnosząc je wydychać.
chest3chest4


 

Ćwiczenie 3

Pompka na stepie. Opieramy kolana i podudzia na podłodze, dłonie rozstawione na szerokość ramion opieramy na stepie. Brzuch musi być mocno napięty, aby biodra nie opadały. Uginamy łokcie i powracamy do pozycji wyjściowej z wydechem. Wykonujemy dwie serie po osiem powtórzeń i trzecia serię z maksymalna ilością powtórzeń. Można też wykonywać jedną długą serię z maksymalna ilością powtórzeń trzy razy w tygodniu. W kolejnym tygodniu zwiększamy ilość pompek o 2-3.

izometr

Ćwiczenie 4

Na „jogina”. Siadamy w siadzie skrzyżnym na stepie, kręgosłup wyprostowany. Składamy dłonie jak do modlitwy na wysokości klatki piersiowej rozkładając szeroko łokcie. Naciskamy dłonią na dłoń z maksymalną siłą przez około 6 sekund. Powtarzamy ćwiczenie cztery razy z krótkimi przerwami.

Codzienna gimnastyka może sprawić cuda. W trosce o utrzymanie jędrnego biustu zaleca się również pływanie, wiosłowanie i specjalne ćwiczenia na atlasie. Ale ćwiczenia i specjalna kosmetyka pomaga tylko w pewnym stopniu na zwiotczałe, niezbyt jędrne piersi. Dalej pozostaje tylko chirurgia plastyczna. Dlatego starajmy się jednak tak dbać o nasze ciało, aby nigdy nie była ona potrzebna.

www.fit.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Ola Kindziuk

Te ćwiczenia to jakiś żart. Istnieje dużo bardziej poważny i skuteczny trening, która stosowała już Marilyn Monroe - polecam poczytać sobie książkę http://www.fitnesslab.pl/trening-wiekszy-biust/

Zgłoś nadużycie-

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl