Czy można wykonywać depilację laserową w trakcie karmienia piersią?

W przypadku depilacji laserowej lub innych metod usuwania owłosienia, zawsze zaleca się skonsultowanie się z lekarzem lub specjalistą medycznym w przypadku karmienia piersią.
2023-07-25 00:00
Udostępnij
Czy można wykonywać depilację laserową w trakcie karmienia piersią?

Obecnie brakuje wystarczających badań naukowych, które jednoznacznie ustaliły bezpieczeństwo depilacji laserowej podczas karmienia piersią. Choć niektóre źródła sugerują, że depilacja laserowa może być stosowana w trakcie karmienia piersią. Niemniej jest ona szczególnie osobom będącym w ciąży. W trakcie karmienia piersią powinno się odczekać przynamniej 4 miesiące od rozpoczęcia karmienia, ponieważ hormon prolaktyny zacznie się normować i zmniejszy się ryzyko przebarwień u matki po zabiegu.

Dlatego, w celu zachowania ostrożności, wielu ekspertów zaleca unikanie depilacji laserowej w trakcie karmienia piersią, ze względu na ryzyko przebarwień.

Jeśli rozważasz depilację w tym okresie, najlepiej skonsultować się z lekarzem prowadzącym lub specjalistą od laktacji. Oni będą w stanie ocenić Twoją sytuację i dostarczyć Ci spersonalizowanej porady, uwzględniając Twoje indywidualne okoliczności oraz ryzyko związane z powstaniem przebarwień. Na poradę możesz się zgłosić do salonu  depilacji laserowej z Wrocławia oraz Warszawy. Tel. 791292874

Alternatywnie, możesz rozważyć inne metody usuwania owłosienia, takie jak golenie, depilacja woskiem lub kremy depilacyjne, które są zazwyczaj bezpieczne w trakcie karmienia piersią. Zawsze ważne jest jednak przestrzeganie zaleceń producenta i zachowanie ostrożności, aby uniknąć możliwych skutków ubocznych.

Depilacja laserowa – czym jest?

Depilacja laserowa to innowacja na rynku kosmetycznym pozwalająca uwolnić się od niechcianego owłosienia w sposób trwały. Skupiona wiązka światła emitowana przez głowicę lasera w bezpośrednim kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną prowadząc do termicznego uszkodzenia cebulek włosa czyli struktur odpowiedzialnych za proces ich wzrostu.

Zabiegi depilacji laserowej nie tylko przyczyniają się do zwiększenia gładkości skóry poprzez trwałe uszkodzenie cebulek włosów, ale również powodują osłabienie ich struktury, a także spowolnienie procesu ich wzrostu.

Oznacza to, że depilacja domowa, która jeszcze na początku serii zabiegowej jest konieczna, staje się rzadsza, szybsza oraz łatwiejsza.

Depilacja laserowa - innowacja na rynku kosmetycznym

Depilacja laserowa pozwala skutecznie usunąć niechciane owłosienie. Stanowi więc metodę jak do tej pory najskuteczniejszą, a co za tym idzie najbardziej innowacyjną jaka występuje obecnie na rynku kosmetycznym. Wszelkie inne metody są mnie trwałe bądź powodujące dodatkowe skutki uboczne na skórze w postaci podrażnień, zjawiska zapalenia mieszków włosowych, a także zjawiska wrastania włosów.

Depilacja laserowa to bez wątpienia najskuteczniejsza i innowacyjna metoda usuwania niechcianego owłosienia. Przede wszystkim pozwala w sposób skuteczny pozbyć się włosów z każdego miejsca na ciele, zapewniając przy tym świetny wygląd skóry. Depilacja laserowa niesie za sobą wiele korzyści, nic więc dziwnego, że zyskuje coraz większą ilość swoich zwolenników.