Jeden łatwy ruch wystarczy, by rozwinąć wszystkie najważniejsze mięśnie dolnej części ciała!
fit.pl
2006-12-12 00:00
Udostępnij
Ćwiczenia na smukłe nogi
pol179207To niewiarygodne - jeden łatwy ruch wystarczy, by rozwinąć wszystkie najważniejsze mięśnie dolnej części ciała! W dodatku nie wymaga to żadnego sprzętu, więc możesz ćwiczyć wszędzie, gdzie chcesz. A efekt? Szczupłe nogi, mocne mięśnie brzucha i dolnej części pleców, a także lepsza równowaga i koordynacja ruchów. A zatem do dzieła!pol179472

Stań prosto, rozstawiając nogi na szerokość ramion. Lewą nogą zrób duży krok w przód. Biodra powinny być zwrócone do przodu, kolana lekko ugięte, a ciężar ciała równo rozłożony na obu stopach. Patrz prosto przed siebie.

pol179473Powoli uginaj obie nogi, opuszczając biodra coraz niżej. Pięta prawej stopy w tym czasie unosi się dość wysoko. Kontynuuj ruch, dopóki lewe udo nie ustawi się prawie równolegle do podłogi. Mięśnie brzucha muszą być napięte. Lewe kolano powinno znajdować się nad kostką. Pozostań w tej pozycji kilka sekund. Powoli wyprostuj nogi, wracając do pozycji wyjściowej. Wykonaj całą serię i powtórz ćwiczenie z wysuniętą do przodu prawą nogą.

pol179475

Wysiłek powinnaś czuć w miejscach zaznaczonych na rysunku kolorem czerwonym. Jeśli czujesz ból w miejscach oznaczonych na żółto, skoryguj postawę.

Jak ćwiczyć?
Tempo: 3 sekundy - opuszczenie, 1 sekunda przerwy, 3 sekundy - podnoszenie.
Powtórzenia: 8-16 powtórzeń tworzy jedną serię. Wykonuj 1-3 serie. 
Między seriami rób 30-, 60-sekundowe przerwy.
Częstotliwość: ćwicz 2-3 razy w tygodniu, zawsze z jednodniową przerwą.
Pamiętaj o prawidłowym oddychaniu!