fit.pl mobile logo

Urlopowe spalanie kalorii

Zamiast leżeć plackiem na plaży lub brzegu basenu lepiej zacząć się ruszać i spalać kalorie w czasie... zabawy

 
Słoneczna pogoda zachęca do biernego wypoczynku i opalania. Jednak całe dnie błogiego lenistwa szybko mogą się znudzić. Warto wtedy zacząć się ruszać i spalić nagromadzone przez długi czas kalorie, oczywiście dobrze się przy tym bawiąc.


Oto sporty, które zmienią tradycyjny trening kardio w rozrywkę i staną się wakacyjną atrakcją twojego urlopu. Wartości kaloryczne liczone są dla 65-kilogramowej kobiety.


Siatkówka plażowa


Zaproś znajomych do wspólnej zabawy – starajcie się utrzymać piłkę cały czas w grze. Siatkówka to także znakomita okazja do nawiązania nowych znajomości, dlatego nie krępuj się zaprosić do gry np. sąsiadów z leżaków obok. Dzięki utrudniającemu poruszanie się piaskowi spalisz w godzinę około 490 kalorii.


Frisbee


Oprócz niezbędnych akcesoriów zapakuj do plecaka także i frisbee. Rzucanie śmiesznego kółka do przyjaciół to świetna zabawa oraz trening, dzięki któremu spalisz w godzinę nawet 208 kalorii. Tylko nie stój w miejscu czekając aż frisbee samo wpadnie ci w ręce – musisz biegać i podskakiwać, bo jego schwytanie, jak mogło by się wydawać, wcale nie jest banalnie proste.


Golf


Jeśli w okolicy, w której wypoczywasz, znajduje się pole golfowe, zabierz przyjaciół i wypożycz kilka kijów golfowych. Wbijanie piłeczki do dołka to świetny trening ramion, który pochłania w godzinę około 381 kalorii. Zrezygnowanie z elektrycznego wózka i spacerowanie po polu pozwoli spalić kolejne 140 kalorii.


Kajaki


Złap za wiosło i wskocz do kajaka. Woda stwarza opór, którego pokonanie wymaga spalenia w godzinę około 350 kalorii.


Windsurfing


Balansowanie na desce i utrzymanie równowagi wzmacnia mięśnie kręgosłupa i ramion. Godzina takiej zabawy to 208 spalonych kalorii.


Pływanie


Wejdź do wody, by się ochłodzić. Nie ważne czy w morzu, czy w basenie – w czasie pływania pracują najważniejsze grupy mięśni ludzkiego organizmu. Godzina pływania z prędkością 22 metry na minutę to aż 415 spalonych kalorii.


Letnia zabawa


Opalanie się na plażowym ręczniku jest przyjemne, ale ze słońca można korzystać także w aktywny sposób. Wystarczy tylko odrobina chęci i dobra zabawa może stać się sposobem na wakacyjne zrzucenie wagi.

www.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl