fit.pl mobile logo

Jak szybko poprawić sylwetkę przed wakacjami?

Lato tuż, tuż. Czy nie jest za późno by popracować nas swoją sylwetką, by bez wstydu pokazać się na plaży?


Jeśli nie pracowaliśmy sumiennie nad ciałem przez cały rok, jesteśmy w dość trudnej sytuacji. Mięśnie nie rosną z dnia na dzień. Jednak jeśli podejmiemy wyzwanie i przyłożymy się do treningów, w ciągu miesiąca możemy znacząco poprawić swój wygląd, spalić sporo tkanki tłuszczowej i poprawić kondycję.

Całe ciało

By trening przyniósł pożądane rezultaty, na każdej sesji wysiłkowej należy trenować całe ciało, bazując na wielostawowych, złożonych ćwiczeniach, takich jak przysiady, wiosłowania, wyrzuty czy wyciskania. Umożliwi to zmasowaną stymulację włókien mięśniowych oraz spotęgowane wydzielanie hormonów anabolicznych. To jedyna droga by, w krótkim czasie znacząco poprawić sylwetkę.

1 miesiąc

Tyle będzie trwał zakładany okres treningowy. Jeśli do tej pory nie poświęcałeś zbyt wiele czasu na treningi, zapewne i teraz nie wygospodarujesz dużo. By osiągnąć sukces, należy maksymalnie zintensyfikować wysiłek. Postarajmy się więc, by pojedyncze treningi były bardzo krótkie, ale również skuteczne.

Celem będzie wykonywanie treningu siłowego w tempie interwałowym. Dzięki temu mięśnie otrzymają niezwykle silne bodźce, a zwiększona potreningowa konsumcja tlenu przyczyni się do przyspieszenia metabolizmu i spalenia tkanki tłuszczowej. Początkujący są w tej komfortowej sytuacji, że ich organizm reaguje znacznie szybciej na nowe, nieznane formy ruchowe.

3 razy w tygodniu

Taką częstotliwość wysiłku zakładamy. Oznacza to, że w każdym tygodniu należy wykonać 3 treningi. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaplanowanie wysiłku co drugi dzień, np. w poniedziałek, środę i piątek, następnie wykonujemy dwudniową przerwę.

Kilka sekund

Tak krótkie przerwy planujemy między kolejnymi ćwiczeniami. Dzięki temu trening nie zajmie więcej niż 20 minut, będzie bardzo intensywny i męczący. Można go wykonać o dowolnej porze dnia - zarówno rano jak i wieczorem - to sprawia, że nie trzeba rezygnować z codziennych zajęć i obowiązków.

Warto również zadbać o swoje jedzenie. Zrezygnować z fast-foodów, wysokoprzetworzonej żywności, dużych ilości cukru i smażenia w głębokim tłuszczu. Zamiast tego skupić się na regularnym jedzeniu 4-5 mniejszych posiłków. W jadłospisie nie powinno zabraknąć białego mięsa, ryb, chudego nabiału, orzechów, zdrowego tłuszczu oraz dużej ilości warzyw.


Miesiąc to niewiele czasu, jednak z odrobiną silnej woli i odpowiednim podejściem może przynieść zaskakująco dobre rezultaty!

Jacek Bilczyński
dietetyk, fizjoterapeuta, trener personalny

Dołącz do Jacka na portalu Facebook

 www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl