Piękna sylwetka to efekt zdrowego odżywiania się oraz ciężkich treningów. Litry wylanego potu i masa wyrzeczeń nie zawsze przynosi zamierzone efekty. Z pomocą przychodzą wówczas zabiegi modelujące, skutecznie poprawiające wygląd sylwetki. Na jakie zabiegi warto postawić? Które z nich przynoszą spektakularne rezultaty? Podpowiadamy!
2023-09-27 00:00
Udostępnij
Zabiegi na piękną sylwetkę

Endermologia - masaż podciśnieniowy o ogromnej mocy 

Endermologia jest masażem podciśnieniowym bezpośrednio oddziałującym na skórę oraz tkanki podskórne. Zabieg jest wykonywany za pomocą innowacyjnej głowicy, która jednocześnie zasysa i masuje skórę. Głowica posiada dwie, niezależnie pracujące elementy - rolkę oraz komorę ssącą. Większość salonów oferuje zabieg z wykorzystaniem kombinezonu przylegającego do ciała. Jednak zabieg bez użycia kombinezonu przynosi bardziej spektakularne efekty, dlatego specjaliści stopniowo rezygnują z wykorzystania odzienia. Podczas wykonywania zabiegu fałdy skóry zostają wciągnięte między rolki, dzięki czemu stymulacji ulega nie tylko warstwa powierzchniowa, ale także podskórna. Intensywność zabiegu musi być dobrana ze względu na określoną partię ciała. 

Na endermologię decydują się osoby borykające się z problemem cellulitu, jednak powodów, aby zdecydować się na endermologię, jest o wiele więcej! Zabieg należy do najsilniejszych broni w walce z redukcją opornej tkanki tłuszczowej. W niektórych partiach ciała takich jak uda czy brzuch tłuszczyk nie znika pomimo najszczerszych starań, dlatego warto wspomóc się pomocą specjalistów. Endermologia przywraca jędrność skóry i wygładza cellulit. Pozytywnym skutkiem zabiegu jest regeneracja skóry. Endermologia mobilizuje bowiem produkcję kwasu hialuronowego, co w efekcie pozostawia skórę nawilżoną i jędrną. Niebywałym atutem zabiegu jest brak konieczności ingerencji chirurga w walce o piękną sylwetkę. Efekty są zauważalne już po kilku zabiegach, dzięki czemu dbanie o sylwetkę nie nadszarpie zbyt mocno domowego budżetu. 

Elektrostymulacja mięśni - rozbuduj mięśnie bez wysiłku

Elektrostymulacja mięśni to zabieg cieszący się ogromną popularnością. Nic w tym dziwnego, ponieważ zabieg oprócz samego efektu wyszczuplenia dodatkowo rozbudowuje mięśnie, w efekcie dając spektakularne efekty. Elektrostymulacja odbywa się przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia, zaopatrzonego w dwa aplikatory magnetyczne. Wywołują one skurcze, mobilizując mięśnie do wzmożonej pracy. Trudno wyobrazić sobie wykonanie tysięcznych powtórzeń przysiadów czy brzuszków, co z elektrostymulacją jest możliwe nawet podczas jednej wizyty!

Na popularność zabiegu wpływa fakt, że zmiany są widoczne nawet po pierwszej wizycie w gabinecie. Za sprawą elektrostymulacji można skutecznie zredukować tkankę tłuszczową, zmniejszyć obwody i cieszyć się przyspieszonym metabolizmem organizmu. Bardziej wyeksponowane mięśnie sprawią, że sylwetka nabierze sportowego sznytu. Dodatkowym atutem zabiegu jest również zwiększenie elastyczności skóry, co nie umknie uwadze estetów. 

Na wygląd sylwetki wpływa również dbanie o sam naskórek. Regularne wykonywanie peelingów oraz depilacja sprawią, że skóra będzie promienna i gładka. Po najlepsze oferty depilacji laserowej, która z biegiem lat staje się coraz bardziej popularna odsyłamy Państwa na stronę Depilacja.pl

Dobrodziejstwa współczesnej techniki skutecznie usprawniają proces osiągania wymarzonej sylwetki. Aby cieszyć się zadbaną, jędrną i szczupłą sylwetką zalecamy zmianę nawyków żywieniowych i regularny ruch. Zabiegi kosmetyczne to szansa skrócenie walki o idealną figurę nie tylko na lato, ale na lata!