fit.pl mobile logo

Propozycje ćwiczeń dla Amazonek

Corocznie na raka piersi w Polsce zapada ponad 16.000 kobiet. Diagnoza zmienia spojrzenie na świat dotkniętej osoby. W tej nowej i trudnej sytuacji między innymi Anita care stara się wesprzeć kobiety, proponując swoje produkty, a wraz z nimi lepsze samopoczucie i pewność siebie

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, ale przede wszystkim dzięki współpracy z kobietami dotkniętymi rakiem piersi, Anita care stała się ekspertem w tym temacie.

Anita care oferuje nie tylko protezy piersi i gorsety protetyczne, ale również kostiumy kąpielowe i specjalne produkty w postaci medycznych środków pomocniczych.

Po operacji piersi – usunięciu, rekonstrukcji, zmniejszeniu, powiększeniu – konieczna jest rekonwalescencja. Anita care proponuje specjalne produkty (gorsety uciskowe, bandaże odciążające układ limfatyczny), które wspomagają  proces powrotu do zdrowia.
 
Najnowszym produktem firmy ANITA jest biustonosz sportowy z kieszonkami na ew. Protezę czy wkladke uzupelniającą zaistniały ubytek piersi.

Maksymalne podtrzymanie i komfort noszenia - zaprojektowany specjalnie dla pań po operacji piersi. Nowoczesne tkaniny gorsetu extreme control są bardzo miękkie i zastosowane tak, aby ruch nie powodował otarć i podrażnień skóry. Optymalną cyrkulację powietrza przy skórze gwarantują kieszonki na protezę wykonane z pochłaniającej wilgoc tkaniny frotte, która odprowadza pot na zewnątrz. Miękko podszyte ramiączka dodatkowo podtrzymują oraz zapewniają wygodę podczas aktywności fizycznej. Dostępny jest w kolorze szarym, w rozmiarach 75-95 B-E.

Propozycje ćwiczen kończyn górnych w profilaktyktyce  obrzęku limfatycznego


Zalecane jest w indywidualnych przypadkach przed przystąpieniem do wykonywania ćwiczeń skonsultować je z fizjoterapeutą.

Pozycja wyjściowa: kończyny górne wyprostowane wzniesione powyżej linii ramion.

1. Zaciskanie i otwieranie dłoni w pięści.

2. Zginanie dłoniowe i grzbietowe nadgarstków.

3. Krążenie nadgarstków. Co jakiś czas między ćwiczeniami  wstrząsanie kończynami w górze. Głębokie oddechy.

4. Rozstawianie, tzw. "rozczapierzanie” palców.

5. Przyciskanie kciuka do II, III, IV i V wyprostowanego palca.

6. Przebieranie palcami.

7.Nawracanie i odwracanie ramion.

8. Kończyny górne wyprostowane wzdłuż tułowia. Wznos przodem w górę naprzemiennie.

9. Kończyny górne wyprostowane wzdłuż tułowia. Wznos przodem w górę kończyn - wdech, opust-wydech.

10. Kończyny górne wyprostowane wzdłuż tułowia. Wznos bokiem w górę  kończyn- wdech. Klasnąć nad głową. Opust kończyn-wydech.

11. Dłonie oparte na udach. Ściągnąmy naprzemiennie łopatki -   wdech, rozluźniamy i  zaokrąglamy plecy -  wydech.

12. Stojąc lub siedzac np. Na piłce staramy się złączyć dłonie „jak do modlitwy„ z tyłu na plecach. Ramiona wyprostowane – nie garbimy się.

cwiczenia-dla-amazonek3

13. Powolne, kontrolowane skłony boczne  jak na zdjęciu.
cwiczenia-dla-amazonek4


14. Dłonie na barkach. Krążenie naprzemienne. Można wykonywać siedząc na piłce fitball.

15. Kończyny splecione przed sobą. Wznos przodem - wdech, opust- wydech.

16. Krążenie splecionymi kończynami nad głową.

17. Kończyny splecione na pośladkach. Wznos  w górę pod łopatki-wdech,  opust-   wydech.

18. Hulahop jako alternatywny masaż dla powięzi piersiowo-ledźwiowej.

cwiczenia-dla-amazonek5

Ćwiczenia powtarzamy kilkakrotnie w zależności  od potrzeb, najlepiej codziennie.

dr Jola Ignaszewska - Kuehbauch

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl