Rozpoczęły się wakacje, czyli czas, gdy nasze nogi znów są w centrum uwagi. Wszystkie marzymy o tym, żeby były zadbane, wysportowane i gładkie. Chcesz w krótkim czasie przygotować się do lata? Ania Lewandowska, ambasadorka marki Gillette Venus pokaże, jak przyszykować się na gorące i słoneczne dni last minute!  
fit.pl
2016-06-29 00:00
Udostępnij
Trening nóg z Anną Lewandowską

Bez treningu ani rusz!

Regularne ćwiczenia wpłyną pozytywnie nie tylko na Twój wygląd, ale też samopoczucie. Zgrabne i umięśnione ciało da Ci energię na cały dzień oraz pewność siebie, która jest niezastąpiona w każdej sytuacji. Poświęć kilka minut dziennie, aby zadbać o kondycję nóg i zachwycać gładką i pełną blasku skórą latem! Skorzystaj z kilku ćwiczeń Ani Lewandowskiej, które pozytywnie wpłyną na Twoje nogi:

Ćwiczenie 1 – unoszenia w podparciu, 2 serie x 10 powtórzeńPołóż się na macie na lewym boku. Unieś górną część sylwetki podpierając się lewym przedramieniem. Prawą stopę postaw stabilnie na macie przed lewym kolanem. Zachowując pozycję dwadzieścia razy unieś rytmicznie lewą nogę do góry nie odkładając jej na matę. Następnie powtórz całą sekwencję analogicznie na prawym boku. Wykonaj ćwiczenie 2 razy po 10 powtórzeń.

Ćwiczenie 2 – podnoszenia, 4 serie x 15 powtórzeń


Połóż się na macie na lewym boku. Złącz nogi i podpierając się lewym przedramieniem unieś biodra do góry tak, aby cała sylwetka tworzyła linię prostą. Utrzymując tę pozycję zacznij rytmicznie unosić prawą nogę do góry. Wykonaj dwadzieścia powtórzeń. Następnie połóż się na prawym boku  i analogicznie powtórz całą sekwencję. Wykonaj ćwiczenie 4 razy po 15 powtórzeń.

Ćwiczenie 3 – wypady w bok, 2 serie x 20 powtórzeń

Stań w szerokim rozkroku ze stopami skierowanymi do przodu. Zegnij lewą nogę w kolanie wykonując głęboki przysiad, po czym wróć do pozycji wyjściowej, następie wykonaj to samo ćwiczenie na prawą nogę. Wykonaj ćwiczenie 2 razy po 20 powtórzeń.

 

Pamiętaj o diecie!

Nawet regularne ćwiczenia i pielęgnacja mogą dać niesatysfakcjonujące efekty, jeśli jadłospis będzie im przeszkadzać. Nie musisz wywracać swojego dziennego menu do góry nogami, pamiętaj jednak o kilku złotych zasadach, które pomogą Ci przygotować się do lata:

• Jedz różnorodnie i regularnie – Twój organizm potrzebuje codziennej dawki białka, złożonych węglowodanów, zdrowych tłuszczów oraz witamin. Staraj się czerpać je z wielu zdrowych źródeł, o regularnych porach (co 2-4 godziny).
• Owoce i warzywa – podstawa piramidy żywienia, powinny stanowić większość Twojego talerza. W okresie wiosenno-letnim stawiaj na świeże, sezonowe warzywa, na surowo i na ciepło, w każdej formie! Pamiętaj, że owoce najlepiej jeść osobno, w pierwszej połowie dnia.
• Zdrowy tłuszcz – wbrew pozorom, tłuszcze są dobre dla naszego organizmu, ale tylko te roślinnego pochodzenia. Wprowadź do swojej kuchni na stałe oliwę z oliwek, olej kokosowy, lniany, z wiesiołka i z awokado, a Twoje ciało łatwiej przyswoi witaminy.
• Skończ z cukrem – ulubione słodycze można prosto zastąpić bakaliami oraz owocami, słodzone napoje zamień na wodę z cytryną lub świeże koktajle. Po jakimś czasie kawa bez cukru będzie Ci sprawiać tyle samo przyjemności, co ta słodzona.
Woda piękna doda – postaraj się pić co najmniej 2 litry dziennie, a część płynów mogą stanowić herbaty ziołowe. Uwaga! Spróbuj nie popijać posiłków, pijąc przynajmniej 30 minut przed lub po jedzeniu.

Najważniejsze na koniec – słuchaj swojego ciała. Obserwuj, po których daniach czujesz się dobrze i pełna energii, unikaj tych, które obciążają i przemęczają organizm. Poszerzaj swoją wiedzę i szukaj przepisów na posiłki, które będą Ci sprawiać przyjemność. Dokładny jadłospis każdy powinien dobierać indywidualnie, w zależności od swoich preferencji, skłonności i doświadczeń. Otwórz się na swój organizm i współpracuj z nim, a zobaczysz, jak dobre efekty możesz osiągnąć!

www.fit.pl