fit.pl mobile logo

Zestaw ćwiczeń dla pań

Dla kobiet, które marzą o idealnej sylwetce propnujemy zestaw ćwiczeń kształtujących talię, mięśnie grzbietu, pośladki, brzuch oraz biodra. Ćwiczenia idealne na walkę z cellulitem
skakanka
Skakanka

Zaczynamy od marszu, następnie przechodzimy do truchtu w miejscu. Następnie bierzemy skakankę i metodą lajkonik skaczemy przez 4 minuty. Rozgrzewka powinna trwać 10-15 minut.

 
cel-2a Przysiady
Stajemy w rozkroku na szerokość bioder, ramiona wysuwamy przed siebie. Ciężar ciała przenosimy na pięty, wykonujemy przysiad. Biodra wypychamy do tyłu. Pamiętaj o tym, aby wciągnąć brzuch i nie pochylać klatki piersiowej do przodu. Będąc w pozycji wyjściowej, pamiętaj o napięciu pośladków. Zrób 16 przysiadów.
odwodzenie

Odwodzenie nogi w bok

Stajemy w rozkroku na szerokość bioder. Nogi lekko uginamy w kolanach, prostujemy plecy i napinamy brzuch, dłonie opieramy na biodrach. Lewą nogę unosimy do góry, tak, by noga nie przesuwała się ani do przodu, ani do tyłu. Opuszczamy nogę, ale nie może ona dotknąć podłoża. Wykonujemy 16-20 wznosów na każdą nogę. 

 
unoszenie-nog

Unoszenie nogi w tył ze zgięciem kolana w pozycji stojącej

W pozycji stojące, ramiona krzyżujemy przed sobą, delikatnie pochylamy się do przodu. Jedną nogę odwodzimy do tyłu i unosimy ja do góry, do momentu, w którym poczujemy napięcie pośladka. Brzuch musi być cały czas napięty, a dolny odcinek kręgosłupa nieruchomy. Wykonujemy 16-20 wznosów, następnie zginamy nogę w kolanie bardzo powoli, 16 razy. To samo ćwiczenie wykonujemy na druga nogę.

 

 
odwodzenie-kolana
Odwodzenie kolana w bok z pracą ramion

Stajemy w rozkroku na szerokość bioder, mając cały czas napięty brzuch i pośladki. Ramiona unosimy w górę, jednocześnie wykonując wspięcie na palce. Opuszczamy ramiona zginając je w łokciach i opuszczamy je poniżej linii barków, ściągając łopatki. W tym samy czasie unosimy kolano skierowane na zewnątrz. Opuszczamy kolano, wspinamy się na palce i unosimy ręce do góry. Ćwiczenie wykonaj 6-8 razy na każdą stronę.

 
wypady-boczne
Wypady boczne

Wykonujemy szeroki rozkrok, zachowując wyprostowany tułów. Ciężar ciała przenosimy na jedną stronę. Zmieniamy stronę. Powtarzamy 8-10 razy na każdą stronę. 

 
wypady2
Wypady

W pozycji stojące, jedną nogę odwodzimy do tyłu, podpieramy ją na palcach. Dłonie utrzymujemy na biodrach. Uginamy kolano nogi tylnej,aby znalazło się jak najbliżej podłoża, nogę przednią opierając na całej stopie. Kolano nie powinno przekraczać linii palców stóp. Ćwiczenie wykonaj po 16 razy na każdą nogę. Następnie przejdź do pulsowania - kolano nogi tylnej cały czas znajduje się blisko podłoża, a ty pogłębiasz obniżanie bioder. Powtórz 20 razy na każdą nogę.
 

 

Aleksandra Żelazo

ekspert portalu www.fit.pl

www.trenerka.info


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Kamil Lolik

DOBRY TRENER TO PODSTAWA : ) ZAPRASZAM SERDECZNIE NA STRONĘ NAJLEPSZEGO TRENERA W POLSCE: www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl