fit.pl mobile logo

Zobacz najlepsze ćwiczenia na odchudzenie talii

Płaski brzuch to marzenie każdej kobiety. Większość z nich by wcielić je w życie robi setki brzuszków. To dobry sposób, ale nie najlepszy. Przedstawiamy skuteczniejsze ćwiczenia na odchudzenie talii

Tradycyjne brzuszki działają na przednie i boczne mięśnie brzucha, ale by wyrzeźbić talię trzeba zadbać także o dolny odcinek pleców, biodra i górną partię ud. Najlepiej sprawdzą się w tym ćwiczenia stabilizujące, oparte na treningu przygotowanym przez Alwyna Cosgrove’a, jednego z najbardziej znanych amerykańskich trenerów.

Jego trening angażuje więcej mięśni niż tradycyjne brzuszki, dlatego spalisz więcej kalorii. Przy okazji pozbędziesz się bólu kręgosłupa.

Ćwiczenie 1 – deseczka bokiem (side plank)

Side plank działa skuteczniej na mięśnie brzucha niż tradycyjny plank, bo ciężar ciała rozkłada się jedynie na dwa, a nie cztery punkty. Utrzymanie równowagi wymaga od nas większego wysiłku.

Jak wykonać side plank?

Połóż się na lewym boku, opierając ciężar ciała na przedramieniu oraz lewej stopie. Prawą dłoń możesz położyć na biodrze lub unieść ją wysoko w górę (wersja trudniejsza).

Napnij mięśnie brzucha i balansując na przedramieniu unieś biodra, tak by całe ciało utworzyły ukośną linię. Wytrzymaj w takiej pozycji 30 – 45 sekund i zmień strony.

Ćwiczenie 2 – prawie pompki z unoszeniem nóg

To ćwiczenie angażuje ręce, nogi i mięśnie grzbietu.

Ćwiczenie zaczynasz z pozycji tradycyjnej pompki. Unieś prawą nogę, tak by tworzyła z kręgosłupem linię prostą. Jednocześnie wysuń lewą rękę jak najdalej do przodu, cały czas dotykając podłogi. Wytrzymaj trzy sekundy i wróć do pozycji początkowej, następnie zmień nogę. Całość powtórz 10 – 12 razy.

Ćwiczenie 3 – spacer aligatora (alligator walk)

To ćwiczenie łączące elementy cardio, treningu stabilizującego i siłowego. Oprócz mięśni brzucha, angażuje też okolice rdzenia, a przez dodanie ruchu spala dodatkowe kalorie.

Jak poprawnie wykonać spacer aligatora?

Potrzebujesz około 10 – 15 metrów wolnej podłogi oraz coś, co będzie się po niej ślizgać przy niewielkim oporze. Na dywanie najlepiej sprawdzi się śliska, plastikowa reklamówka, a na drewnianych panelach lub płytkach zwykły ręcznik.

Zacznij w pozycji tradycyjnej pompki, podkładając pod stopy plastikową reklamówkę lub ręcznik. Wyciągając ręce do przodu staraj się przemieszczać, zarzucając biodra na boki, naśladując chód aligatora.

Gdy opanujesz ćwiczenie do perfekcji i naśladowanie aligatora nie będzie ci już sprawiać trudności, możesz dociążyć reklamówkę lub ręcznik.

Szczupła talia

Do lata jeszcze trochę czasu, ale to nie znaczy, że można zapomnieć o szczupłej talii. Wykonując ćwiczenia regularnie, 3-4 razy w tygodniu, szybko zobaczysz różnicę. A niedługo nie będziesz już mieć oporów przed odsłonięciem brzucha.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
andrewmail115

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO www.igortreneronline.pl. Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl.

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl