fit.pl mobile logo

Czy zrzucenie zbędnych kilogramów bez diety jest możliwe?

Dieta 1000kcal, dieta Paleo, dieta niskotłuszczowa etc… Każda z nich mówi nam co jeść, czego unikać, w jakich proporcjach należy spożywać produkty, a których ze sobą nie łączyć. Spośród wszystkich istniejących diet ciężko jest wybrać tą jedyną, która okaże się „cudem” w naszym przypadku.

Nie od dziś wiadomo, że nie ma jednej uniwersalnej zasady odżywiania, która pomoże każdemu zrzucić zbędne kilogramy. Indywidualne predyspozycje to podstawa w tworzeniu diety. I nie chodzi tu tylko o kulinarne preferencje. Źle dopasowana dieta bardzo często powoduje skutek odwrotny do zamierzonego. Ale czy istnieje wspólny punkt dla nich wszystkich, dzięki któremu osiągniemy wymarzony cel?

Jeśli dążymy do określonego celu i chcemy odnieść sukces, najważniejsza jest systematyczność.
W żywieniu również. Jednak w tym przypadku chodzi przede wszystkim o „zaprogramowanie swojego organizmu”. Zaczynając od ustalenia ilości posiłków w ciągu dnia, porządkujemy swój grafik. Dzięki temu unikniemy przede wszystkim zgubnego podjadania, z którym większość z nas boryka się na co dzień, często nie zdając sobie z tego sprawy.

Kolejnym punktem jest określenie czasowych odstępstw pomiędzy każdym posiłkiem. Przerwy pomiędzy nimi powinny być nie mniejsze niż 3 godziny i nie większe niż 4-5. Dzięki takiemu rozplanowaniu wiemy, że w ciągu dnia do jedzenia zasiądziemy nie więcej niż pięć razy. Pożywne śniadanie z rana, przekąska na „mały głód” w pracy, syty obiad, po powrocie do domu kolejna mała przekąska i smakowita kolacja na koniec dnia. Tak w skrócie i dużym uogólnieniu powinien wyglądać nasz plan żywieniowy.

Dlaczego powinniśmy bardziej zadbać o regularne spożywanie posiłków niż o powszechnie znane liczenie kalorii? Dostarczając naszemu organizmowi energię o określonych, regularnych porach, przyzwyczajamy go, „programujemy”. Dzięki temu wie, kiedy dostanie kolejne pożywienie i może pozbyć się niepotrzebnych substancji wtedy, kiedy jest taka potrzeba. W innym wypadku, gdy jemy bardzo nieregularnie lub jemy za mało, nasz organizm przestawia się na „tryb oszczędzania”. Nie wie kiedy znów nadarzy się okazja do „naładowania baterii”, więc postanawia magazynować co tylko może. A gdzie taki magazyn się znajduje? Oczywiście w tkance tłuszczowej.

Tak więc zanim rozpoczniesz jakąkolwiek dietę, zacznij jeść regularnie. Twój metabolizm się unormuje, nadmiar energii zostanie usunięty razem z produktami procesów metabolicznych, a organizm przestanie odkładać „zapasy” w tkance tłuszczowej. Co więcej, zacznie on korzystać z pokładów energii tam zgromadzonych. I kto wie.. może okaże się, że żadna dieta nie jest Ci potrzebna..?

baner-solution-fit

autor: +Marta Jarosz
www.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl