fit.pl mobile logo

Dania gotowe: zalety i wskazówki

Wiele osób może potwierdzić, że dania gotowe nie raz uratowały rodzinny obiad, a także uatrakcyjniły posiłek w pracy albo po powrocie do domu, kiedy to zabrakło ochoty na samodzielne gotowanie. Schronisko Smaków w takich chwilach przychodzi z pomocą

Dania gotowe – dlaczego warto?

Jest wiele powodów, dla których garmażerka i dania gotowe cieszą się zainteresowaniem konsumentów. W obecnych czasach kiedy większość z nas pracuje i zajmuje się tysiącem spraw naraz, nie każdy ma odpowiednią ilość czasu na gromadzenie składników potrzebnych do gotowania oraz na samo gotowanie. Żyjemy w szybkim tempie, a przez to czas staje się dla nas cenny. Samodzielne przygotowywanie posiłków często wymaga określonych umiejętności. Nie każdy potrafi ugotować przepyszny obiad, ale podgrzanie gotowego dania nie jest już takie trudne. Kupując sprawdzone gotowe danie mamy niejako gwarancję dobrego smaku – potrawa jest dobrze doprawiona i po odgrzaniu gotowa do zjedzenia. Pominięcie gotowania dla wielu osób oznacza także cenny plus, jakim jest brak stosu brudnych misek i garnków, które mogłyby zająć miejsce przy zlewie podczas realizacji opcji samodzielnego gotowania.

 Garmażerka ze Spiżarni Schroniska Smaków

Na co warto zwrócić uwagę kupując dania gotowe?

Liczne zalety garmażerki oraz jej wysoki poziom dostępności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zakup różnego rodzaju dań gotowych. Okazuje się jednak, choć obecnie tego typu produktów można znaleźć w sklepach bardzo wiele, to także dużej gamy z nich w zasadzie powinniśmy się wystrzegać. Jak w takim razie zrobić zakupy, aby nie żałować? Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas decydowania, które z dań gotowych kupić dla siebie oraz swojej rodziny? Przede wszystkim czytajmy skład produktu, który powinien znajdować się na opakowaniu. Im mniej żywność będzie przetworzona, tym lepiej. Szczególnie należy unikać różnego rodzaju konserwantów, sztucznych związków chemicznych, nadmiernej ilości cukru, sodu i soli oraz często stosowanych polepszaczy smaku. W tym względzie dobrą i niezwykle cenną podpowiedzią zazwyczaj jest już sama długość składu. Jeżeli lista produktów wykorzystanych do sporządzenia dania gotowego jest dość długa, a przy tym wielu z nich nie znasz, coś może być nie tak. W drugiej kolejności warto sprawdzić termin, w którym danie powinno zostać spożyte oraz kraj pochodzenia.

Garmażerka – jakie dania jeść?

Na rynku dań gotowych można znaleźć wiele ciekawych produktów, które znasz z kuchni mamy oraz babci. Spiżarnia Smaków Magdy Gessler oferuje m.in. takie dania jak żurek z białą kiełbasą, fasolka po bretońsku, kapusta z grzybami czy zupa grochowa z boczkiem i kiełbasą. Na stanie znajdują się także posiłki wegetariańskie. Oferta jest zróżnicowana, dlatego każdy ma szansę, aby znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Sklep Spiżarnia Smaków pokazuje, że dania gotowe nie muszą być wcale nudne i nafaszerowane sztucznymi składnikami.  Produkty są dzielone na wygodne porcje i sprzedawane w atrakcyjnych wizualnie słoiczkach. Co ważne, na stronie internetowej Spiżarni Smaków Magdy Gessler w zakładce „Szczegóły” można poznać składniki każdego dania oraz ważne informacje dotyczące przechowywania. Dania garmażeryjne sprzedawane w Spiżarni Smaków nadają się do zjedzenia zaraz po podgrzaniu, są pozbawione  konserwantów i sztucznych barwników i pochodzą z polskiej produkcji. Pełną ofertę produktową w zakresie różnego rodzaju żywności oraz innego typu produktów oferowanych przez sklep można znaleźć na stronie internetowej pod linkiem: spizarnia.schroniskosmakow.pl.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl