fit.pl mobile logo

Dieta Kopenhaska - mało racjonalna dieta

Był czas, kiedy dieta kopenhaska robiła wielką furorę. Na szczęście czas jej świetności już minął i coraz mniej osób decyduje się na jej stosowanie. To jedna z najmniej racjonalnych diet alternatywnych  


>>>SPRAWDŹ ILE MOŻESZ SCHUDNĄĆ. DARMOWA PORADA DIETETYCZNA<<<

Nazwa diety sugeruje, że pochodzi ona z Danii, ale tak na prawdę nie jest do końca pewne, kto i gdzie tę dietę wymyślił. Stosowanie jej ma zapewnić rewelacyjne efekty – szybki spadek masy ciała i poprawę metabolizmu. Nic dziwnego, że mimo restrykcyjnych nakazów i zakazów, jakie obowiązują w czasie jej stosowania, wielu desperatów postanowiło sprawdzić jej działanie na własnym ciele.

Specyficzny dobór pokarmów

Tajemnica diety kopenhaskiej tkwi w minimalnych ilościach spożywanej żywności i specyficznym doborze pokarmów. Podstawę jadłospisu stanowią chude mięso, jajka, warzywa oraz w ograniczonych ilościach owoce. Wyklucza się natomiast produkty zbożowe, słodycze i alkohol. Charakterystycznym elementem menu w diecie kopenhaskiej jest kawa, którą należy pić codziennie w ramach śniadania. Zawarta w niej kofeina ma pobudzać przemianę materii i przyspieszać chudnięcie. Dla uzyskania optymalnego efektu oczyszczenia organizmu należy dodatkowo wypijać w ciągu dnia minimum 2 litry niegazowanej wody mineralnej. Picie wody polecane jest również jako sposób na to, by zmniejszyć nieuniknione uczucie głodu.

Trzynaście dni diety

Dieta kopenhaska zaplanowana jest na 13 dni. Każdego dnia jada się trzy posiłki. Śniadanie to kawa z kostką cukru. Lunch i obiad są bardzo podobne – składają się z porcji produktów dostarczających białka (mięso, ryby, jajka, twarożek, jogurt) oraz warzyw lub owoców. Dieta jest bardzo restrykcyjna, podczas jej stosowania nie ma miejsca na jakiekolwiek dodatkowe jedzenie. Jeśli podczas kuracji wypije się lampkę wina, piwo, skusi na słodycze czy chociażby gumę do żucia, dietę uważa się za przerwaną. Jest to równoznaczne z zaprzepaszczeniem szans na uzyskanie spodziewanych efektów.

Opinia ekspertów Fit.pl

Jeśli wytrwamy na diecie kopenhaskiej do końca z pewnością będziemy ważyć mniej, jednak niższą masę ciała będziemy musieli przypłacić spadkiem kondycji fizycznej i psychicznej. Restrykcyjne posiłki mogą przyczynić się do wielu niekorzystnych efektów ubocznych, wśród których należy wymienić pogorszenie samopoczucia, zaburzenia funkcji przewodu pokarmowego, obniżenie tempa metabolizmu oraz ogólne osłabienie organizmu. Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać, że picie kawy w ramach śniadania nie jest najlepszym pomysłem. To fakt, że zawarta w niej kofeina pobudza metabolizm, ale efekt ten i tak jest niwelowany niskokalorycznymi, źle zbilansowanymi posiłkami. Poza tym picie kawy na czczo może przyczynić się do wypłukiwania ważnych witamin i składników mineralnych oraz nadkwasoty. Niektóre zalecenia obowiązujące w diecie kopenhaskiej pozbawione są logiki np. niewiadomo, dlaczego jednego dnia na śniadanie oprócz kawy należy dodatkowo zjeść grzankę albo dlaczego niektóre posiłki są bardziej obfite i urozmaicone, a inne ascetyczne i monotonne.

dr Aleksandra Czarnewicz-Kamińska
dr Joanna Anna Walczak

www.dieta.fit.pl

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
kati49

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO http://www.igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl