fit.pl mobile logo

Dieta na urlopie – jak się jej trzymać?

Urlop w hotelowej wersji all inclusive, w rodzimym nadmorskim kurorcie, a może w przydomowym ogródku? Obojętnie jaką formę wypoczynku wybierzesz, nie musisz wracać z wakacji z nadprogramowymi kilogramami. Oczywiście wolne dni sprzyjają folgowaniu, ale można to robić bez późniejszych wyrzutów sumienia. Jak zatem połączyć chęć poznawania lokalnej kuchni z utrzymaniem swojego rozmiaru? Podpowiadamy!

Po pierwsze - ustal schemat

Jedz mniej więcej o tych samych porach dnia - to tak zwane chronożywienie. Brzmi ciekawie, prawda? Chodzi o to, że nasze ciało ma swój wewnętrzny zegar, a jedząc o tych samych porach dnia sprawiamy, że ten zegar działa prawidłowo, co ma zaś wpływ na inne obszary życia, na przykład dobry sen.

Po drugie - wszystko z umiarem

Jeżeli zaczynasz zauważać, że podczas urlopu pochłaniasz „rodzinne” opakowania łakoci w pojedynkę albo z etykiety wynika, że zjedzona przez Ciebie właśnie porcja była „przeznaczona dla czterech osób”, nie wpadaj w panikę - mamy na to sposób. Po prostu następnym razem nałóż sobie z tej ogromnej paczki mniejszą porcję na osobny talerz lub do miski - zaoszczędzi Ci to rozważań, czy to już pora przestać jeść czy może nie. Pusty talerz to pusty talerz. Kupowanie produktów w większych opakowaniach przeważnie przekłada się na niższą cenę za porcję, dlatego postaraj się je później rozsądnie wydzielić. Niespożyte od razu porcje możesz przechowywać w hermetycznych opakowaniach.

Po trzecie - planuj posiłki

Aby uniknąć dodatkowych kilogramów podczas urlopu, staraj się planować swoje posiłki. Nie musisz tego robić codziennie, ale spróbuj przemyśleć sprawę przed zakupami spożywczymi - proces wybierania dań i przeglądania przepisów, nawet tych nieskomplikowanych, może okazać się naprawdę ekscytujący. Możesz to zrobić w pojedynkę lub razem z innymi urlopowiczami, co umożliwi wam późniejsze wspólne gotowanie. Prawdopodobnie sam fakt, że gotujesz samodzielnie, a nie podgrzewasz gotowe jedzenie w mikrofali sprawi, że zjesz coś bardziej wartościowego... ale pamiętaj, że zawsze możesz też liczyć na Huel. Marka ma w ofercie wytrawne dania do przyrządzenia na ciepło - Hot&Savoury. Przygotowanie sycącego i pełnowartościowego odżywczo posiłku zajmuje mniej niż 5 minut. Wystarczy wsypać mieszankę do naczynia, zalać wrzątkiem i odstawić do wystygnięcia. Choć to danie typu „instant”, zawiera tylko naturalne składniki, w tym 24 gramy białka roślinnego oraz wszystkie 26 niezbędnych witamin i minerałów; nie dodano natomiast żadnych sztucznych dodatków, wzmacniaczy smaku, konserwantów czy barwników. To bardzo wygodny sposób na uzupełnienie wartości odżywczych podczas wakacyjnego wyjazdu!

Po czwarte - prowadź dziennik posiłków

Dotyczy to szczególnie przekąsek - sam fakt, że jesteś na wakacjach prawdopodobnie sprawia, że jesz ich więcej. Nic w tym dziwnego, w końcu kusi nas hotelowy bufet czy pyszności sprzedawane w okolicznych foodtruckach. Jeżeli nie chcesz zupełnie rezygnować z przekąsek, spróbuj przerzucić się na te bardziej wartościowe, np. suszone owoce lub orzechy, które dostarczą Ci o wiele więcej niż puste kalorie. Dziennik posiłków może Ci w tym pomóc, może też sprawić że przestaniesz bezrefleksyjnie sięgać po kolejne łakocie.

Po piąte - pij więcej wody!

Aby zachować szczupłą sylwetkę, musisz pamiętać o uzupełnianiu płynów! Staraj się pić mniej kolorowych napojów i alkoholu. Są one nie tylko kaloryczne, ale i wzmagają apetyt! W efekcie licznik kalorii będzie bił jak szalony, a nawodnienie wcale nie będzie efektywne. Pij więc dużo wody, a oszczędzisz sobie mnóstwo zbędnych kalorii!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl