fit.pl mobile logo

Dietetyk i trener personalny online. Sprawdź, czy internetowe porady, mogą być skuteczne.

Bez względu na to, czy celem Twojej diety jest zgubienie kilogramów, lepsza sprawność fizyczna, czy potrzebujesz odpowiedniego jadłospisu ze względu na stan zdrowia, warto skorzystać z pomocy specjalisty, który dostosuje plan posiłków do Ciebie. Nie każdy ma czas na regularne odwiedziny w stacjonarnej placówce. Dieta online to opcja zarówno dla osób zapracowanych, wychowujących dzieci, jak i dla tych, którzy po prostu cenią sobie wygodę. Niestety zdarza się, że przez brak czasu, czy możliwości na konsultacje w trybie stacjonarnym, można się łatwo zniechęcić lub obrać jeszcze gorszą drogę, jaką jest ułożenie jadłospisu na własną rękę. W takiej sytuacji popełnienie błędów jest nieuniknione, a idące za nimi skutki – naprawdę poważne.

Niewłaściwa dieta może doprowadzić do wielu negatywnych zmian w organizmie

Wszelkie niskokaloryczne diety cud, na które decyduje się przerażająco duża ilość osób, są zazwyczaj opłakane w skutkach. Ludzki organizm nie wie, że dostarczając znacznie mniej energii z posiłków, Twoim celem jest utrata wagi, traktuje to raczej jako sygnał, aby dać Ci znać, że powinieneś sięgnąć po coś do jedzenia. W takiej sytuacji pojawia się uczucie niepohamowanego głodu.

Inne skutki nieodpowiedniej diety:

  • Spowolnienie metabolizmu, które paradoksalnie, może spowodować, że podczas takiej diety będziesz przybierać na wadze.
  • Wystąpienie niedoborów pokarmowych, zaburzenie funkcjonowania organizmu oraz utrudnienie procesu odchudzania. Braki witamin i składników mineralnych mogą również okazać się przyczyną wielu poważnych chorób.
  • Obniżenie zawartości tkanek – nie tylko tkanki tłuszczowej, ale również mięśniowej, która okazuje się dobrym, doraźnym źródłem energii. Ten proces z pewnością nie wpłynie korzystnie na wygląd sylwetki, a po czasie może poskutkować tzw. efektem jojo.
  • Zaburzenia cyklu miesiączkowego i płodności – ludzki organizm zaprogramowany jest w taki sposób, aby przeżyć, w związku z czym, w momencie, gdy sami otrzymujemy zbyt mało energii, zapada decyzja o zatrzymaniu funkcji, które mogłyby doprowadzić do wydania potomstwa.

Wiedząc jak tragiczny wpływ, może mieć złe odżywianie na Twój organizm, nie eksperymentuj z układaniem własnych, nieadekwatnych planów żywieniowych. Jeżeli nie masz czasu na regularne wizyty w stacjonarnym gabinecie specjalisty, możesz skorzystać z opcji, jaką jest dietetyk online. Takie rozwiązanie będzie świetną alternatywą, która pozwoli Ci na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy oraz osiągnięcie wyznaczonych celów w zdrowy sposób. Diety online konstruowane przez właściwe osoby, to najlepszy sposób na motywację do działania.

W jaki sposób dobra dieta online może Ci pomóc?

Konsultacje w sprawie indywidualnej diety online są genialnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie oraz sylwetkę, ale prowadzą tryb życia, który nie pozwala na spotkanie ze specjalistą w gabinecie. Pracując na pełen etat, nie masz zbyt wiele czasu na zajęcie się swoimi sprawami, a dodatkowa konieczność jeżdżenia do gabinetu i z powrotem, może zniechęcać. Wybierając opcję planu dietetycznego online, wystarczy poświęcić chwilę na wypełnienie kwestionariusza, a cały plan zostanie dostarczony do Ciebie najprawdopodobniej drogą mailową. Pozwala to na zaoszczędzenie sporej ilości czasu, który musiałbyś poświęcić na regularne przejazdy.

Spersonalizowana dieta online tak jak https://dietanakazdycel.pl/, to także gwarancja, że niezależnie od stanu zdrowia i miejsca, w którym aktualnie przebywasz, możesz skonsultować się ze specjalistą w celu monitorowania efektów, czy wprowadzenia korekt w harmonogramie. Oprócz warunków, na jakich odbywają się konsultacje – nie ma żadnej różnicy pomiędzy dietetykiem personalnym online a tym, którego odwiedzimy stacjonarnie. Często specjaliści, prowadzący własne gabinety, udzielają również porad internetowych, dając tym samym swoim klientom po prostu możliwość wyboru, który nie wpływa w żadnym stopniu na jakość usługi.

Jak wybrać dobrego dietetyka i trenera personalnego online?

Aktualnie w Internecie aż roi się od oszustów i osób, które próbują wyłudzić pieniądze, proponując niewnoszące niczego dobrego diety cud. Nie trudno zrobić sobie krzywdę z winy nieodpowiedzialnych ludzi, przedstawiających paradoksalne rozwiązania, które nawet brzmią nierealnie. Przed zdecydowaniem się na skorzystanie z usług, jakie oferuje dany dietetyk i trener personalny online, powinieneś dokładnie prześledzić jego osiągnięcia oraz opinie klientów. To bardzo ważne, ponieważ możesz w ten sposób dowiedzieć się, czy jest to osoba godna zaufania i czy jego plany żywieniowe oraz proponowane ćwiczenia działają tak, jak powinny.

Zdecydowanie odradzalibyśmy diety cud, które mają przynieść spektakularne efekty w śmiesznie krótkim czasie. Dieta to nie wyścig, to ogromna ingerencja w ludzki organizm. Bez profesjonalnej opieki możemy sobie poważnie zaszkodzić, a przecież nie o to chodzi. Lepiej poświęcić kilka minut na zapoznanie się z tym co oferuje dany dietetyk online i w efekcie wybrać takiego, który realnie może Ci pomóc.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl