Dietetyk i trener personalny online. Sprawdź, czy internetowe porady, mogą być skuteczne.

Bez względu na to, czy celem Twojej diety jest zgubienie kilogramów, lepsza sprawność fizyczna, czy potrzebujesz odpowiedniego jadłospisu ze względu na stan zdrowia, warto skorzystać z pomocy specjalisty, który dostosuje plan posiłków do Ciebie. Nie każdy ma czas na regularne odwiedziny w stacjonarnej placówce. Dieta online to opcja zarówno dla osób zapracowanych, wychowujących dzieci, jak i dla tych, którzy po prostu cenią sobie wygodę. Niestety zdarza się, że przez brak czasu, czy możliwości na konsultacje w trybie stacjonarnym, można się łatwo zniechęcić lub obrać jeszcze gorszą drogę, jaką jest ułożenie jadłospisu na własną rękę. W takiej sytuacji popełnienie błędów jest nieuniknione, a idące za nimi skutki – naprawdę poważne.
2021-09-27 00:00
Udostępnij
Dietetyk i trener personalny online. Sprawdź, czy internetowe porady, mogą być skuteczne.

Niewłaściwa dieta może doprowadzić do wielu negatywnych zmian w organizmie

Wszelkie niskokaloryczne diety cud, na które decyduje się przerażająco duża ilość osób, są zazwyczaj opłakane w skutkach. Ludzki organizm nie wie, że dostarczając znacznie mniej energii z posiłków, Twoim celem jest utrata wagi, traktuje to raczej jako sygnał, aby dać Ci znać, że powinieneś sięgnąć po coś do jedzenia. W takiej sytuacji pojawia się uczucie niepohamowanego głodu.

Inne skutki nieodpowiedniej diety:

  • Spowolnienie metabolizmu, które paradoksalnie, może spowodować, że podczas takiej diety będziesz przybierać na wadze.
  • Wystąpienie niedoborów pokarmowych, zaburzenie funkcjonowania organizmu oraz utrudnienie procesu odchudzania. Braki witamin i składników mineralnych mogą również okazać się przyczyną wielu poważnych chorób.
  • Obniżenie zawartości tkanek – nie tylko tkanki tłuszczowej, ale również mięśniowej, która okazuje się dobrym, doraźnym źródłem energii. Ten proces z pewnością nie wpłynie korzystnie na wygląd sylwetki, a po czasie może poskutkować tzw. efektem jojo.
  • Zaburzenia cyklu miesiączkowego i płodności – ludzki organizm zaprogramowany jest w taki sposób, aby przeżyć, w związku z czym, w momencie, gdy sami otrzymujemy zbyt mało energii, zapada decyzja o zatrzymaniu funkcji, które mogłyby doprowadzić do wydania potomstwa.

Wiedząc jak tragiczny wpływ, może mieć złe odżywianie na Twój organizm, nie eksperymentuj z układaniem własnych, nieadekwatnych planów żywieniowych. Jeżeli nie masz czasu na regularne wizyty w stacjonarnym gabinecie specjalisty, możesz skorzystać z opcji, jaką jest dietetyk online. Takie rozwiązanie będzie świetną alternatywą, która pozwoli Ci na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy oraz osiągnięcie wyznaczonych celów w zdrowy sposób. Diety online konstruowane przez właściwe osoby, to najlepszy sposób na motywację do działania.

W jaki sposób dobra dieta online może Ci pomóc?

Konsultacje w sprawie indywidualnej diety online są genialnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie oraz sylwetkę, ale prowadzą tryb życia, który nie pozwala na spotkanie ze specjalistą w gabinecie. Pracując na pełen etat, nie masz zbyt wiele czasu na zajęcie się swoimi sprawami, a dodatkowa konieczność jeżdżenia do gabinetu i z powrotem, może zniechęcać. Wybierając opcję planu dietetycznego online, wystarczy poświęcić chwilę na wypełnienie kwestionariusza, a cały plan zostanie dostarczony do Ciebie najprawdopodobniej drogą mailową. Pozwala to na zaoszczędzenie sporej ilości czasu, który musiałbyś poświęcić na regularne przejazdy.

Spersonalizowana dieta online tak jak https://dietanakazdycel.pl/, to także gwarancja, że niezależnie od stanu zdrowia i miejsca, w którym aktualnie przebywasz, możesz skonsultować się ze specjalistą w celu monitorowania efektów, czy wprowadzenia korekt w harmonogramie. Oprócz warunków, na jakich odbywają się konsultacje – nie ma żadnej różnicy pomiędzy dietetykiem personalnym online a tym, którego odwiedzimy stacjonarnie. Często specjaliści, prowadzący własne gabinety, udzielają również porad internetowych, dając tym samym swoim klientom po prostu możliwość wyboru, który nie wpływa w żadnym stopniu na jakość usługi.

Jak wybrać dobrego dietetyka i trenera personalnego online?

Aktualnie w Internecie aż roi się od oszustów i osób, które próbują wyłudzić pieniądze, proponując niewnoszące niczego dobrego diety cud. Nie trudno zrobić sobie krzywdę z winy nieodpowiedzialnych ludzi, przedstawiających paradoksalne rozwiązania, które nawet brzmią nierealnie. Przed zdecydowaniem się na skorzystanie z usług, jakie oferuje dany dietetyk i trener personalny online, powinieneś dokładnie prześledzić jego osiągnięcia oraz opinie klientów. To bardzo ważne, ponieważ możesz w ten sposób dowiedzieć się, czy jest to osoba godna zaufania i czy jego plany żywieniowe oraz proponowane ćwiczenia działają tak, jak powinny.

Zdecydowanie odradzalibyśmy diety cud, które mają przynieść spektakularne efekty w śmiesznie krótkim czasie. Dieta to nie wyścig, to ogromna ingerencja w ludzki organizm. Bez profesjonalnej opieki możemy sobie poważnie zaszkodzić, a przecież nie o to chodzi. Lepiej poświęcić kilka minut na zapoznanie się z tym co oferuje dany dietetyk online i w efekcie wybrać takiego, który realnie może Ci pomóc.