fit.pl mobile logo

Dlaczego warto jeść płatki owsiane?

Szukasz smacznego, zdrowego śniadania, które nie pozostawi cię z uczuciem głodu po godzinie? Nie szukaj dalej niż owsianka! Płatki owsiane są pełne niezbędnych witamin i minerałów oraz dostarczają energii, która pozwoli Ci przetrwać cały poranek. Jest nie tylko pełna wartościowych składników - ale również niezwykle wszechstronna! Przeczytaj jak przygotować zdrową, pyszną owsiankę oraz dlaczego warto ją jeść.

Dlaczego owsianka?

Owsianka jest doskonałym źródłem manganu, selenu, fosforu, magnezu, cynku, folianów, żelaza i witamin z grupy B, które wspomagają poziom energii, a jednocześnie dostarczają organizmowi przeciwutleniaczy chroniących przed chorobami. Płatki owsiane zawierają również białko, które pomaga w naprawie komórek ciała i zapewnia uczucie sytości przez cały dzień. Dodatkowo płatki owsiane są pełne zdrowych kwasów tłuszczowych omega-3 niezbędnych do rozwoju komórek, ważnych dla funkcjonowania mózgu, kontrolujących stany zapalne, wspomagających zdrowie układu sercowo-naczyniowego, regulujących hormony, pomagających w produkcji enzymów i poprawiających stan skóry.

Zwracaj uwagę na to co kupujesz

Kupując płatki owsiane, warto zwracać uwagę na ich składniki. Upewnić się, że nie zawierają cukru, aromatów ani innych niezdrowych dodatków. Ponadto szukaj takich o dużej zawartości błonnika, bogatych w składniki odżywcze, takie jak żelazo, cynk i witaminy z grupy B. Bardzo ważne jest też źródło pochodzenia płatków owsianych- powinny one pochodzić od renomowanego dostawcy, który przy produkcji swoich wyrobów ściśle przestrzega standardów jakości. 

Większość sklepów ze zdrową żywnością jak np. https://www.polenastole.pl/ ma w swojej ofercie płatki owsiane bez dodatku cukru i konserwantów. Ponadto sklep oferuje również płatki owsiane, jaglane, żytnie i orkiszowe oraz najróżniejsze dodatki w postaci otrębów, amarantusa czy kaszy jaglanej, które przydadzą się nie tylko do śniadania, ale i obiadu.

Przepis na najprostszą owsiankę

Płatki owsiane stworzą cudownie kremową owsiankę w zaledwie od 5 do 10 minut.

Jako podstawy do gotowania możesz użyć wody, mleka lub mleka bezmlecznego (np. mleka migdałowego lub mleka z orzechów nerkowca- aby uzyskać doskonały poziom kremowości, połącz wodę i mleko w proporcji 50/50). 

W małym garnku zagotuj wodę lub mleko ze szczyptą soli.

Wymieszaj płatki owsiane, a następnie zmniejsz ciepło i gotuj jeszcze przez około 5 minut, aby płyn się wchłonął, od czasu do czasu mieszając. Ale czym byłaby aromatyczna owsianka bez dodatków? Dlatego dodaj aromatyczne owoce, orzechy, sok czy jogurt. Niech owsianka będzie kreatywna w smaku - taka, jaką lubisz. Smacznego!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl