Jakie lekkie pieczywo dobrze zaspokaja głód podczas odchudzania?

Chcesz zrzucić na lato zbędne kilogramy lub pozbyć się brzuszka? A może podjęłaś decyzję o regularnym treningu na siłowni i wymodelowaniu sylwetki? Pamiętaj, że wagę należy zrzucać rozsądnie i odpowiedzialnie. Nie powinno się zupełnie rezygnować ze śniadań i kolacji, należy raczej postawić na produkty spożywcze o obniżonej kaloryczności i bogatych w składniki odżywcze. Jakie lekkie pieczywo zaspokoi głód podczas odchudzania?
2023-10-09 00:00
Udostępnij
Jakie lekkie pieczywo dobrze zaspokaja głód podczas odchudzania?

 

Jaki chleb jeść podczas odchudzania?

Kanapki z awokado, twarożkiem, pomidorem czy rzodkiewką są chętnie wybierane jako śniadanie – zwłaszcza przez osoby odchudzające się i zwracające dużą uwagę na to, co i w jakich ilościach jedzą. Jednak trzeba pamiętać o tym, że białe pieczywo w żaden sposób nie pomaga w zrzucaniu kilogramów, a czasem wręcz przeciwnie, utrudnia to.

Dlaczego? Ponieważ białe pieczywo nie dostarcza organizmowi żadnych wartości odżywczych i stanowi jedynie tak zwane „puste kalorie”. Co więcej, bułki i chleby kupowane w marketach często zawierają niepożądane konserwanty i dodatki.

Dlatego najlepiej jest postawić na ciemne pieczywo żytnie lub razowe, które, dzięki dużej zawartości błonnika, gwarantuje uczucie sytości.

Alternatywy dla tradycyjnego pieczywa

Osoby mające wątpliwości co do tradycyjnego, ciemnego pieczywa, mogą postawić na sprawdzone alternatywy, które można kupić w wielu sklepach internetowych, oferujących dietetyczne produkty wspomagające odchudzanie i trening sportowy. Zapoznaj się na przykład z ofertą sklepu osheeshop.eu. Jakie produkty są polecane dla osób odchudzających się?

Wafle ryżowe

Będąc na diecie odchudzającej, na śniadanie, podwieczorek lub kolację można jeść wafle ryżowe na wytrawnie. Dobrze sprawdzą się one również jako przekąska będąca alternatywą dla chipsów czy chrupek.

Jednak pamiętaj, że wafle ryżowe w ofercie OSHEE to nie produkty dietetyczne (w jednym waflu jest około 36 kcal) i należy je spożywać z umiarem. Niemniej stanowią dobrą alternatywę dla białego pieczywa czy tłustych przekąsek.

Pieczywo chrupkie razowe

Dobrym wyborem na śniadanie podczas odchudzania się może być pieczywo chrupkie razowe, które jest źródłem błonnika i nie zawiera dodatków cukru. Dodatkowo wafle razowe są źródłem magnezu i cynku oraz witamin z grupy B, a jedna kromka pieczywa zawiera zaledwie 19 kcal.

Żytnie pieczywo chrupkie Sonko

Zamiast tradycyjnego chleba czy bułek można postawić także na żytnie pieczywo chrupkie Sonko. Taki chlebek ma dużą zawartość błonnika i błonnika rozpuszczalnego, nie zawiera dodatków cukru i jest źródłem cynku. Podobnie jak chrupkie pieczywo razowe, w tym przypadku jedna kromka dostarcza organizmowi około 19 kcal.

Podsumowanie – odchudzaj się zdrowo!

Pamiętaj, że zdrowe odchudzanie się nie polega na całkowitym zrezygnowaniu z konkretnych posiłków. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest racjonalne porcjowanie posiłków oraz wybieranie takich produktów spożywczych, które ułatwią zrzucanie zbędnych kilogramów.