Kulki energetyczne z kaszką ryżową i daktylami

Poszukując szybkich i pożywnych przekąsek, które dostarczą nam nie tylko potrzebnych składników odżywczych, ale również wyjątkowego smaku, warto zwrócić uwagę na kulki energetyczne z kaszką ryżową i daktylami. Te małe kuleczki pełne są zdrowych składników, a jednocześnie są niezwykle smaczne i satysfakcjonujące dla podniebienia.
Aleksandra Załęska
2024-04-02 08:50
Udostępnij
Kulki energetyczne z kaszką ryżową i daktylami

W artykule tym przyjrzymy się bliżej temu prostemu przepisowi, który można łatwo przygotować w domu, oraz dowiemy się, dlaczego warto uwzględnić te kulki w codziennej diecie. Odkryjemy również, jakie korzyści zdrowotne niesie spożywanie kaszki ryżowej i daktyli, oraz jakie dodatkowe składniki możemy dodać, aby dostosować smak i wartość odżywczą kulki do naszych preferencji i potrzeb. Gotowi na kulinarne odkrycia i kulinarne przyjemności?

Kulki energetyczne z kaszką ryżową i daktylami

Kulki energetyczne z kaszką ryżową i daktylami. Kaszka ryżowa Holle jest lekkostrawna i łagodna w smaku, a także zawiera witaminy z grupy B i wapń. Daktyle są naturalnym źródłem cukru, który daje energię i poprawia nastrój. Do przygotowania kulek energetycznych potrzebujesz:

- 1 szklanki daktyli bez pestek

- 1/4 szklanki masła orzechowego

- 1/4 szklanki wiórków kokosowych

- 1/4 szklanki nasion chia

- 1/4 szklanki kaszki ryżowej Holle

Zblenduj daktyle z masłem orzechowym na gładką masę. Przełóż ją do dużej miski i dodaj wiórki kokosowe, nasiona chia i kaszkę ryżową. Wymieszaj wszystko dokładnie rękoma lub łyżką. Z masy formuj kulki wielkości orzecha włoskiego i ułóż je na talerzu wyłożonym papierem do pieczenia. Wstaw je do lodówki na co najmniej godzinę, aby stwardniały. Przechowuj je w szczelnym pojemniku w lodówce lub zamrażarce. Uwaga: Przed studzeniem kulek możesz ozdobić je, obtoczyć lub oprószyć dowolnymi dodatkami. Mogą być to np. wiórki kokosowe, kaszka, kakao itp.