fit.pl mobile logo

Nie podjadaj!

Wielokrotnie powtarzałaś sobie, że od dziś się odchudzasz, kończysz ze słodyczami, zmieniasz swój styl życia na zdrowy. Jednak przy najbliższej okazji sięgałaś po cukierka lub czekoladę. Jak z tym skończyć?
Podjadanie słodyczy jest najczęściej popełnianym błędem podczas stosowania diety. Musisz pamiętać, że czekolada czy batonik przyniesie Ci tylko chwilę przyjemności, by później przy nadwyżce kalorii odłożyć się jako tłuszcz i wywoływać wyrzuty sumienia.

Podjadanie

W swojej słabostce nie jesteś sama. Wiele kobiet ma ten sam problem i pomimo stosowania diety nie potrafi osiągnąć zadowalających rezultatów. Pomyśl tylko ile razy, kiedy było Ci smutno, czy po prostu chciałaś coś przegryźć, sięgałaś właśnie po słodycze. To naturalne - dostarczają nam szybko energii i wspomagają wydzielanie serotoniny nazywanej hormonem szczęścia. Jednak postępując w ten sposób oddalasz się od swojego celu – zrzucenia wagi oraz narażasz swój organizm na skoki poziomu cukru we krwi, co jeszcze bardziej potęguje twoje łaknienie. Spirala nakręca się sama. I tutaj powinna zapalić się czerwona lampka!

Cukier – biała śmierć

Nie bez powodu nazywany jest „białą śmiercią”. Ten „czysty” (rafinowany) otrzymywany z buraków pozbawiony jest wszystkich witamin, soli mineralnych, czy substancji aktywnych biologicznie. Dodatkowo aby nadać mu białą, krystaliczną barwę najpierw poddawany jest nawapnianiu, a później odbarwieniu za pomocą węgla aktywnego. Aby taka substancja została przyswojona przez organizm, potrzebny jest szereg witamin i pierwiastków, których w cukrze brakuje. Substancje te są więc pobierane z organizmu (np. wapń z zębów, żelazo z krwi) by czysta sacharoza mogła zostać przyswojona. Stąd biorą się takie choroby jak cukrzyca, anemia, próchnica, czy otyłość.

Jak sobie radzić?

Aby uporać się z tym problemem nie trzeba na szczęście całkowicie rezygnować ze słodyczy. Wystarczy zwrócić się w stronę medycyny ludowej i wykorzystać właściwości morwy białej. Liście morwy hamują wchłanianie cukrów z przewodu pokarmowego, co łagodzi skoki koncentracji cukru w organizmie i obniża łaknienie. Liście morwy białej hamując działanie enzymów odpowiedzialnych za rozkład węglowodanów w organizmie, pomagają w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała i wspomagają odchudzanie. Dzięki temu część węglowodanów, przechodząc przez jelita, pozostaje niestrawiona i wydalona z organizmu – prowadzi to do ograniczenia wchłaniania glukozy przez organizm i uzyskania niższego poziomu cukru we krwi.

Na szczęście nie jesteśmy skazani na zrywanie liści morwy z pobliskiego drzewa. W aptece dostępne są suplementy diety Zuccero Gold, które zawierają wyciąg z morwy białej i pozwalają kontrolować poziom cukru we krwi. Takie rozwiązanie z pewnością spodoba się każdemu, kto nie chce lub nie potrafi całkowicie zrezygnować ze słodyczy.

Pierwszym krokiem do wprowadzenia zmian w nawykach żywieniowych jest rezygnacja ze słodyczy. Stosując wyciąg z morwy białej nie narażasz swojego organizmu na skoki poziomu cukru we krwi, a tym samym obniżasz łaknienie, co przybliża Cię do osiągnięcia celu jakim jest pozbycie się zbędnych kilogramów.

www.dieta.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl