Jeśli szukasz skutecznych suplementów diety, które pomogą Ci osiągnąć optymalne zdrowie i samopoczucie, to sklep Lemone jest miejscem, które musisz odwiedzić. Ich bogata oferta obejmuje różnorodne kategorie, ułatwiające znalezienie idealnego produktu dla Ciebie.
2023-07-26 00:00
Udostępnij
Odkryj moc suplementów diety!

Łatwe zakupy - szeroki wybór kategorii

Suplementy diety stanowią oddzielną, obszerną kategorię sklepu Lemoné. Dla ułatwienia znalezienia odpowiedniego produktu i poruszania po bogatej ofercie, produkty można posortować po zaproponowanych grupach.

Pierwszy, podstawowy podział odnosi się do odbiorców suplementów diety - a więc mamy suplementy "dla wszystkich", "dla kobiet", "dla mężczyzn", "dla seniorów", "dla dzieci", "dla kobiet w ciąży" oraz "zestawy suplementów".

Idąc dalej, możemy już wybierać suplementy diety ze względu na "obszary działania" (np. suplementy diety na brak energii, na lepsze trawienie lub na dobre samopoczucie), "postać suplementu" (np. ampułki, pasty, tabletki do ssania lub żelki), "suplementy bez" (czyli takie, które nie zawierają danych substancji np. sztucznych barwników, cukru lub glutenu), "wybrane substancje" (suplementy zawierający dany składnik np. algi, biotynę, błonnik, adaptogeny itd.), "minerały w suplementach" (np. jod, cynk, krzem) oraz "zawierające witaminy".

Wsparcie klienta - kontakt z pracownikami Kliniki Lemoné

Tak rozbudowane drzewko kategorii niezwykle ułatwia poruszanie się po sklepie i odszukanie idealnego produktu. Jeżeli jednak, mimo to, klient zastanawia się, który suplement diety będzie dla niego odpowiedni, zawsze może skontaktować się obsługą i uzyskać fachową poradę. Zespół Kliniki Beauty Club Lemoné, który czuwa nad sklepem Lemoné, jest dostępny pod telefonem, mailem lub na czacie.

Bezpieczne suplementy diety

Decydując się na zakup suplementów diety należy pamiętać, że są to środki spożywcze, które moja jedynie uzupełniać naszą dietę w składniki mineralne, witaminy czy substancje odżywcze. Mają one określoną przez producenta i podana na opakowaniu zalecaną dawkę dzienną, której nie należy przekraczać. W przeciwnym wypadku, zamiast wspomóc pracę organizmu, mogą zaszkodzić.

Kiedy rozpocząć suplementację?

Ważne jest także, aby zdawać sobie sprawę z tego, że suplementy diety nie są lekami - nie leczą, a uzupełniają codzienną dietę. Z tego też powodu dostęp do nich jest znacznie łatwiejszy niż do leków na receptę. Nie zmienia to faktu, że powinniśmy korzystać z nich z głową i nie stosować jednocześnie zbyt wielu suplementów, których skład może się powtarzać. Podjęcie decyzji o stosowaniu suplementu diety powinny poprzedzić badania i ewentualnie konsultacja z lekarzem. Nie należy suplementować witamin, minerałów lub innych substancji odżywczych, jeżeli nie stwierdzono u nas niedoboru któregoś z nich.

Jeżeli jednak mamy do czynienia z sytuacją, gdy poziom danej substancji jest poniżej wymaganej normy, mamy złe samopoczucie, zmagamy się z dolegliwościami spowodowanymi niedoborem jakiejś witaminy czy minerału - wówczas zdecydowanie powinniśmy sięgnąć po wysokiej jakości suplement diety. W sklepie Lemoné oferowane są wyłącznie suplementy diety najlepszych polskich i światowych producentów. Cały asortyment możesz znaleźć pod adresem https://sklep.lemone.pl/suplementy/.  

Suplementy to nie wszystko

Rzecz jasna żaden, nawet najlepszy suplement diety, nie zastąpi zdrowej, zbilansowanej diety. Dlatego, decydując się na przyjmowanie suplementów, powinniśmy zmienić także swoje niezdrowe nawyki żywieniowe - zrezygnować z tłustych, wysoko przetworzonych, bogatych w cukier, sól, sztuczne barwniki i konserwanty pokarmów typu fast food, a jeść więcej warzyw, owoców, kasz i naturalnych przekąsek.