fit.pl mobile logo

Owocowa dieta oczyszczająca

Owoce są smaczne i zdrowe. Można je również wykorzystywać w diecie oczyszczającej organizm
Nieraz po świętach czy innych okazjach do przejadania się chcemy oczyścić swój organizm, wówczas dopada nas przemożna chęć na dietę owocową. Zresztą organizm sam podpowiada, co dla niego owoce1jest niezbędne do pozbycia się zbędnych produktów przemiany materii. Owoce są idealne do tego celu. Zawierają witaminy i makroelementy, a także zawierają rozpuszczalne frakcje błonnika – pektyny, pomagające oczyścić jelita z resztek pokarmowych, przy jednoczesnym obniżeniu poziomu cholesterolu.

Jeśli chcesz szybko oczyścić organizm warto jest sięgnąć po cytrusy, ponieważ posiadają one właściwości wiązania toksycznych metali i usuwania ich z organizmu.

Jak stosować oczyszczającą dietę owocową? Wybierz jeden dzień, w którym będziesz jeść tylko owoce i pić soki oraz wodę. Uważaj dla niektórych taka dieta może być wyniszczająca. Dlatego też lepiej wziąć w ten dzień wolne i nie planować wielkiego wysiłku fizycznego.

Stosując dietę cytrusową możesz poczuć się głodna, ale nie stracisz z tego powodu dobrego humoru, gdyż olejki cytrusowe mają właściwości aromaterapeutyczne. Olejek cytrynowy pobudza do działania, a także łagodzi napięcia nerwowe i likwiduje ociężałość umysłową. Pomarańczowy łagodzi napięcia, lęki i bezsenność.

Jeśli chorujesz na jakieś przewlekłe choroby, przed przystąpieniem do stosowania diety skonsultuj się z lekarzem. Również gdy chorujesz na zwykłe przeziębienie powinnaś wstrzymać się ze stosowaniem tej diety. Faktycznie owoce zawierają dużą dawkę witaminy C, mającej wpływ na wzrost odporności, jednak w trakcie choroby i po niej nasz organizm potrzebuje diety dostarczającej zarówno witamin, jak i węglowodanów i białka.

By poprawić skuteczność diety oczyszczającej warto zjeść dzień wcześniej na kolację porcję mięsa skropionego sokiem z cytryny. Dzięki temu zostanie pobudzona somatotropina, czyli hormon odpowiedzialny za spalanie tłuszczu.
Pamiętaj, by w czasie diety pić duże ilości wody, aby nie dopuścić do odwodnienia.

owoce2Przykładowy rozkład oczyszczającej diety owocowej:
Śniadanie
Zjedz 40 dag owoców - skorzystaj z propozycji w naszej tabelce. Część porcji (20 dag) mogą stanowić np. winogro-na. Do tego wypij 1-2 filiżanki herbatki z rozmarynu.

Godzina 10.00
Zjedz 1 kiwi i pomarańczę. Te owoce podziałają na twój organizm jak energetyczny zastrzyk z dużą dawką wit. C.

Godzina 12.00
Zjedz 2 gruszki (ok. 20 dag) i 20 dag moreli. Takie porcje sprawią, że poczujesz się syta!

Godzina 14.00
O tej porze możesz zjeść np. banan, 10-15 dag śliwek i pół grejpfruta (15-20 dag) - najlepiej różowego.

Godzina 16.00
To czas na podwieczorek. Zjedz duży kawałek (40 dag) melona - zaspokoisz głód oraz pragnienie.

Godzina 18.00
Zjedz dużą garść śliwek (ok. 20 dag) lub 2 morele (15 dag), a także jedno kiwi.

Zanim pójdziesz spać
Zjedz 1 jabłko (gryź je powoli, to działa odprężająco i pomaga w zaśnięciu). Wypij do tego herbatkę z melisy.

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl