fit.pl mobile logo

Sokowirówka, czy wyciskarka? Czym się różnią i którą wybrać?

Chcesz samodzielnie robić pyszne soki i nie wiesz jaki sprzęt do tego wybrać? Podpowiemy Ci jakie masz możliwości.

Świeże soki owocowe

Lato to sezon na zdrowe odżywianie. Duży wybór owoców i warzyw zachęca do tego, by spożywać ich jak największe ilości. Jedną ze wspaniałych form ich przyjmowania są soki. Te sklepowe nie składają się jednak wyłącznie z witamin. Dodatkowe składniki sprawiają, że te produkty miewają niewiele wspólnego ze zdrowiem. Najlepszym rozwiązaniem jest wyciskanie soków w domu. Masz wówczas pewność, że są w pełni wartościowe, bez zbędnych ulepszaczy. Poza tym możesz bawić się smakami, dodawać to, co lubisz i takich proporcjach, jakie najbardziej Ci odpowiadają.

Na rynku obok popularnych sokowirówek, dużą popularnością cieszą się również wyciskarki wolnoobrotowe. Które z tych urządzeń sprawdzi się lepiej w Twojej kuchni?

Jak działa sokowirówka?

Zawarte w niej sito z ostrzami obraca się bardzo szybko, sprawiając, że sok zostaje wyciśnięty do specjalnie przeznaczonego na to pojemnika, zaś resztki owoców, w postaci gęstej pulpy osadzają się na bocznych ściankach lub odprowadzane są do osobnego zbiorniczka. Uzyskany sok jest klarowny i pozbawiony cząstek miąższu. Szybkie obroty sita jednak sprawiają, że zostaje on napowietrzony i nieco podgrzany. Bardzo szybko się rozwarstwia, więc należy pić go od razu po przygotowaniu. Zdecydowanym plusem jest duży otwór sokowirówki, poprawia to sprawność przygotowania soku, nie jest bowiem koniecznym rozdrabnianie owoców, krojenie ich na małe kawałki.

Zalety wyciskarki

Ten rodzaj urządzenia przede wszystkim nie powoduje podniesienia temperatury soku, ani nie pozwala na to, by się on utlenił. Zachowane zostają więc wszystkie wartości odżywcze i witaminy z użytych owoców. Dodatkowo taki sok długo pozostaje świeży, z powodzeniem można go przechowywać w zamkniętych pojemniczkach przez 1-2 doby. Największe zatem zalety wyciskarki są wynikiem tego w jaki sposób ona funkcjonuje. Tłoczy sok na zimno. Znajdujący się w niej wałek o kształcie ślimaka obraca się w tempie zaledwie 60-120 obrotów na minutę. Powolnie zgniata owoce wydobywając z nich sok, który jest bardziej gęsty, zawiera miąższ, a wraz z nim więcej błonnika. Dzięki błonnikowi organizm szybciej czuje się nasycony, a także lepiej trawi przyjęty pokarm. Za pomocą wyciskarki można sporządzać także pyszne pożywne musy, które są przysmakiem nie tylko dzieci.
Z uwagi na fakt, że owoce nie ulegają utlenieniu, taki sok ma piękny, wyrazisty kolor. Wyciskarka wolnoobrotowa świetnie poradzi sobie z marchewką, jabłkiem, ale i z tymi drobnymi owocami typu: maliny, truskawki, borówki amerykańskie, granat. Nie straszny jej twardy burak, ani imbir, podobnie jak wszelkiego rodzaju liście, szpinak, jarmuż, pokrzywa, czy mięta. Sprawdź, która z wyciskarek będzie idealna dla Ciebie https://allegro.pl/kategoria/do-kuchni-wyciskarki-wolnoobrotowe-254958.

Sokowirówka, czy wyciskarka wolnoobrotowa?

Wszystko zależy od tego jakie soki lubisz i czego oczekujesz od tego typu urządzenia? Jeśli zależy Ci na szybkim wykonaniu soku, jego klarownej konsystencji, wybierz sokowirówkę https://allegro.pl/kategoria/do-kuchni-sokowirowki-67453. Jeżeli natomiast potrzebujesz czegoś, co pracuje cicho i wolniej, ale nie pozwoli na utratę jakichkolwiek witamin, zdecyduj się na wyciskarkę.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl