fit.pl mobile logo

Zdrowe grillowanie

Raz na jakiś czas odrobina dietetycznej dyspensy nie zaszkodzi, jednak grillowanie w każdy weekend może się skończyć znaczącym wzrostem wagi. Na szczęście nie trzeba całkowicie rezygnować z przyjemności...

Kiełbaska, karkówka, boczek i żeberka... typowy talerz przysmaków z grilla może pomieścić nawet 1500 kalorii. Jeśli dodać do tego dodatkowa porcję z sympatycznej kolacji powstanie prawdziwa bomba kaloryczna.

Raz na jakiś czas odrobina dietetycznej dyspensy nie zaszkodzi, jednak grillowanie w każdy weekend może się skończyć znaczącym wzrostem wagi. Na szczęście nie trzeba całkowicie rezygnować z przyjemności. Wystarczy zastosować zasady zdrowego grillowania, by w pasie nie przybył nam nawet centymetr.

Przekąska
Przygotowanie wyśmienitych potraw z grilla wymaga czasu. Wyczekując na główny posiłek, zniecierpliwieni biesiadnicy często sięgają po drobne przekąski... Niestety najczęściej te niezdrowe. Zamiast paczki czipsów lepiej sięgnąć po Nachos.
- dobry wybór - nachos z sosem salsa (11 czipsów, 2 łyżki dipu - 151 kalorii, 7g tłuszczu)
- średni wybór - nachos z guacamole (11 czipsów, 2 łyżki guacamole – 209 kalorii, 16g tłuszczu)
- zły wybór – czipsy ziemniaczane z dipem (11 czipsów, 2 łyżeczki dipu – 301 kalorii, 26g tłuszczu)

Danie główne
Grillować można nawet same warzywa, ale jeśli ktoś nie wyobraża sobie tej przyjemności bez mięsa warto zastosować dietetyczną sztuczkę. Wystarczy np. robiąc szaszłyki dać mniejszą porcję mięsa i większą warzyw. Piekąc kiełbaskę, karkówkę lub inny grillowany przysmak, nałóż na talerz dużo sałatki. Dzięki prostemu zabiegowi talerz nie będzie wyglądał na pusty...
- dobry wybór – wołowina z warzywami (50g chudego mięsa, puszka pomidorów konserwowych,  cebula i pieczarki – 146 kalorii, 11g tłuszczu)
- średni wybór – hot dog z grillowanej kiełbaski (345 kalorii, 19g tłuszczu)
- zły wybór – 3 grillowane żeberka wieprzowe (594 kalorie, 34g tłuszczu)

Dodatki

Weekendowe grillowanie nie może się obejść bez elementów urozmaicających menu. Warto postarać się by na stole nie zabrakło sałatek np. (z zielonej sałaty, ogórka, pomidorów i oliwy z oliwek) oraz warzyw, które także można wrzucić na ruszt. Doskonale nadają się do tego kolby kukurydzy, papryka i cukinia.
Jeśli chcesz zachwycić gości i dopieścić ich podniebienia, przygotuj deser, ale zrezygnuj z kalorycznych lodów i ciasta. Zamiast nich połóż na grillu kawałki arbuza, który podgrzany uwolni pełnię swojego aromatu. Aby słodki smakołyk nie przeszedł smakiem dopiero co przygotowanej kiełbasy wykorzystaj do jego przyrządzenia aluminiowe tacki.

www.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl