fit.pl mobile logo

3 porady, jak uniknąć zniszczenia plecaka i…. kręgosłupa Twojego dziecka

Lada moment wybije pierwszy dzwonek – to najwyższy czas, aby skompletować szkolną wyprawkę. Wśród niej najważniejszą rolę odgrywa niewątpliwie plecak. Na jaki się zdecydować, aby z powodzeniem służył Twojemu dziecku przez najbliższe lata, a zarazem był przyjazny dla jego pleców i ramion? Podpowiadamy!

1. Nie kupuj tylko oczami

Jeśli głównym kryterium wyboru idealnego plecaka jest dla Ciebie i Twojej pociechy kolor lub motyw ulubionej postaci, pomimo, że plecak jest np. za duży lub za szeroki w stosunku do pleców, czas zmienić podejście. Oczywiście walory estetyczne plecaka są ważne, jednak o wiele istotniejsze jest wybranie takiego modelu, który pozwoli na idealne dopasowanie do pleców i ramion ucznia. Zwróćmy uwagę na taki, który został wyposażony w regulowane szelki – dziecko rośnie, więc z biegiem czasu będzie można dostosować ich długość do jego wzrostu. Najlepiej, żeby były one także szerokie, dzięki czemu nie będą spadać z ramion, obciążać barków i podrażniać struktur nerwowych tej okolicy. Przyda się też pas piersiowy, który także zapobiega zsuwaniu się szelek z ramion oraz wyprofilowana część lędźwiowa, dzięki której plecak będzie idealnie przylegał do pleców - wszystko po to, aby nie obciążać kręgosłupa i kształtować odpowiednią postawę u Twojej pociechy. A jeśli oprócz tego wszystkiego, plecak dostępny jest w pięknych kolorach i wzorach, został wyposażony w odblaski oraz system elementów wymiennych, dzięki którym można w prosty i przyjemny sposób zmieniać jego wygląd, tak jak na przykład plecaki szkolne Coocazoo RayDay, mamy gotowe rozwiązanie.

Zdrowy_kregoslup_to_zdrowy_plecak

2. By życie ucznia było lżejsze

Oprócz książek, zeszytów i przyborów szkolnych, dzieci mają tendencję do pakowania wielu innych, często niepotrzebnych rzeczy. To wszystko sprawia, że szkolny ekwipunek staje się zdecydowanie cięższy niż powinien być. Rozwiązaniem może okazać się wybór lekkiego plecaka, który dodatkowo dzięki odczepianemu pasowi biodrowemu odciążą kręgosłup. Dobrym rozwiązaniem będzie także wybór modelu wyposażonego w specjalne przegrody, dzięki którym można równomiernie rozłożyć ciężar. Idealnie sprawdzi się tu duża komora główna, w której można umieścić cięższe książki lub laptopa, średnia kieszeń z organizerem na przybory piśmiennicze i telefon, a także mała kieszeń z tyłu, która świetnie sprawdzi się jako schowek np. na pieniądze. Przednia kieszeń termiczna doskonale nada się natomiast do przechowywania pojemnika z drugim śniadaniem, owoców czy zdrowych przekąsek, a boczne kieszenie z wszytą elastyczną siateczką na butelkę z wodą. Dzięki specjalnym przegrodom na jedzenie i napoje można uniknąć zabrudzeń oraz zalania książek i zeszytów.

3. Plecak do zadań specjalnych

Plecaki często służą dzieciom do zabawy, przez co nieustannie narażone są na uszkodzenia, takie jak zerwanie szelek czy dziury w podstawie. Pomysłowi uczniowie są nawet w stanie wykorzystać plecaki do „gry w bule”. W związku z tym plecak, który ma posłużyć uczniowi przez kilka lat powinien cechować się solidnym wykonaniem z dbałością o szczegóły. Ergonomiczna konstrukcja z ultralekkim stelażem z włókna szklanego zapewni optymalną stabilność plecaka przy minimalnej wadze, natomiast oddychający materiał nie będzie powodował podrażnień i będzie zapobiegał poceniu się pleców, co jest ważne szczególnie dla alergików.
Odpowiednio dobrany, ergonomiczny i solidnie wykonany plecak, to najlepsza inwestycja, jaką możemy poczynić, jeśli zależy nam na zdrowiu naszej pociechy, a jednocześnie nie chcemy za rok kompletować szkolnej wyprawki od podstaw.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl