fit.pl mobile logo

Aktywne dziecko latem

Wakacje sprzyjają temu, by zachęcić nasze dziecko do uprawiania sportu. Jeśli nasz malec pozna kilka dyscyplin i form aktywności, może któraś z nich stanie się pasją naszej pociechy
dziecko tenisPoczątkujący kowboje i dżokeje

Dzieci, które lubią obcować z naturą i zwierzętami skusi na pewno propozycja nauki jazdy konnej. Jeździectwo dostarczy szkrabowi wiele emocji i doda pewności siebie, szczególnie kiedy maluch nauczy się panować nad zwierzęciem. Jeśli naszą pociechę wciągnie jazda konna wyrobi w sobie bardzo pożyteczną cechę – obowiązkowość. Dzięki pielęgnacji wierzchowca przed i po jeździe zyska szacunek do zwierząt. Poza tym jeździectwo ugruntuje koordynację ruchową malucha i pozwoli wyeliminować ewentualne wady postawy.

Fitness w morzu kolorowych piłek

Jeśli chcemy, żeby nasza pociecha poza poprawą kondycji, wyszalała się do woli, zabierzmy malucha do jednego z centrów rozrywki dla dzieci stworzonych specjalnie do tego celu. Tam urwisy mogą zrelaksować się skacząc na trampolinach, wdrapując na pochylnie, krążąc w labiryntach, ślizgając na zjeżdżalniach, i nurkując w bezkresie kolorowych piłek. W ten sposób dają ujście rozpierającej energii.

Podczas tak intensywnej zabawy pracują wszystkie mięśnie. Malec ćwiczy równowagę i zwinność, a przy okazji przełamuje swoje bariery. Kiedy pierwszy raz wspina się na wysoką zjeżdżalnię musi pokonać strach. W ten sposób wyrabia swoją odwagę ruchową.

Mała gwiazda tenisa

Maluchy, które cechuje wytrwałość i determinacja mają zadatki na gwiazdy tenisa. Ten wymagający sport w dużym stopniu wpływa na poprawę kondycji fizycznej i uczy koncentracji. Nasza pociecha może rozpocząć treningi na korcie już od 5 roku życia. Tak wczesny start może za kilkanaście lat zaowocować zdobyciem cennych trofeów. Przecież właśnie tak zaczynały karierę wszystkie gwiazdy Wimbledonu.

Początkowe lekcje obejmują tylko naukę podstawowych uderzeń i w głównej mierze skupiają się na aktywnej zabawie. Dużą frajdę sprawią malcom spotkania na korcie z innymi małymi tenisistami. Kiedy dzieciaki zdobędą już nieco więcej umiejętności zaczną prowadzić rozgrywki w atmosferze przyjaznej konkurencji. Zręczność, szybkość i wytrzymałość to korzyści, jakie naszemu dziecku przyniesie tenis.

Najmłodsi wojownicy

Odważne, pełne wigoru maluchy mogą na sali treningowej rozpocząć swoją przygodę z jedną z dyscyplin określanych jako sztuki walki. Tego rodzaju treningi podciągną kondycję fizyczną dziecka, dając przy tym upust nadmiernej energii. Sporty walki wyrabiają dyscyplinę wewnętrzną i samokontrolę, a poza tym hartują zarówno organizm, jak i psychikę. Nasz urwis nauczy się przy tym bardzo przydatnej w życiu samoobrony. Nabyte umiejętności pozwolą małemu wojownikowi czuć się pewnie i bezpiecznie. Ćwiczenia w grupie rówieśników sprawią, że malec będzie miał szansę nawiązać nowe przyjaźnie.

W tanecznym rytmie

Dzieci, które mają łagodne usposobienie, zamiast na macie mogą spróbować powalczyć na parkiecie. Taniec w odróżnieniu od sztuk walki, to zajęcie bardziej typowe dla dziewczynek, choć umiejętności taneczne w dorosłym życiu przydają się każdemu.

Taniec i towarzysząca mu muzyka sprawiają, że wyzwalają się endorfiny, które wpływają na zwiększenie poczucia naturalnej radości i wprawiają w nastrój zadowolenia. Ruchy wykonywane podczas tańca redukują napięcie dziecka. Taniec pozwala maluchowi wyzbyć się kompleksów i zahamowań oraz przełamać nieśmiałość.

www.dziecko.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl