fit.pl mobile logo

Bądź FIT zimą – top 10 aktywności rodzinnych

Zima wcale nie musi oznaczać lenistwa i zagrzebania się pod 5 warstwami koca w domu. Jest całe mnóstwo przyjemnych aktywności, które pozwolą pozostać FIT i utrzymać formę w oczekiwaniu na cieplejsze miesiące roku. A równocześnie, w koncepcji zachowania kondycji, zapewnią doskonałą zabawę całej rodzinie

1. Łyżwy/wrotki

Łyżwy i wrotki to sporty, które można wymiennie uprawiać przez cały rok. Dla zimowych klimatów bardziej odpowiednie wydają się łyżwy – mnóstwo ogólnodostępnych lodowisk w każdym mieście, wypożyczalnie łyżew przy nich i doskonała zabawa dla całej rodziny. Ale jeśli nie przemawia do was szczypiący w uszy mróz, a lód i jedna płoza łyżew przeraża, do dyspozycji oferują się również wrotkarnie pod dachem. Są coraz popularniejsze i nie dzieje się tak bez przyczyny – cztery kółka i jazda po parkiecie w rytmie disco, to coś, co rozbawi i małych i dużych.

2. Narty, sanki, snowboard

To z całą pewnością najpopularniejsze formy aktywności zimą. Najwięksi fani już z końcem zimy niecierpliwie wyczekują kolejnego sezonu. Najlepiej oczywiście spakować sprzęt i wyjechać w piękne góry, od świtu szusować na pięknych stokach, a wieczorami rozgrzewać się przy trzaskających iskrach z kominka w jakimś przytulnym pensjonacie. I choć zima w Polsce bywa kapryśna i czasem brakuje śniegu, kurorty dbają o odpowiednie warunki dla narciarzy.

Jeśli coś jednak powstrzymuje was przed wyjazdem, wykorzystajcie miejskie górki. Naśnieżane, oświetlane i z doskonale zorganizowaną infrastrukturą (w tym wyciągi, wypożyczalnie sprzętu i instruktorzy).

W obu przypadkach warto zaangażować w aktywność najmłodszych – maluchy doskonale radzą sobie na nartach, a przy każdym stoku znajdziecie szkółki z instruktorami dla dzieci, którzy zarażą je miłością do zimowych sportów.

3. Pływanie – morsowanie

To aktywność z pewnością nietypowa, ciekawa i wciągająca, ale również – z całą pewnością – nie dla każdego. Do pływania zimą pod gołym niebem (także w przeręblach), trzeba się odpowiednio przygotować i mieć świadomość, że doznania niczym nie będą przypominać relaksu w podgrzewanym jacuzzi. Woda ma temperaturę około 4 stopni i wspaniale ożywia, dodaje energii, poprawia odporność i kondycję. Można poczuć, że się żyje!

4. Bojery

To stosunkowo nowa dyscyplina. W krótkim czasie jednak znalazła już grono wiernych miłośników. To kooperacja lata i zimy – zarezerwowane dla lata żagle łączą się z przypisanym do zimy lodem i płozami. Bojery to zgrabne, wyposażone w żagle kajaki na płozach. Można jeździć na nich tam, gdzie zamarza woda – jeziora i zalewy - a tafla wody musi być skuta lodem na tyle mocno, żeby zabawa była bezpieczna. Ponadto, jak to przy żaglach – potrzebny jest wiatr. Jeśli te warunki są spełnione, pozostaje tylko ciepło się ubrać i szaleć – to przednia zabawa.

5. Biegówki

Zjazd ze stoku to nie jedyna dostępna forma wykorzystania nart. Jeśli lubisz na nich sunąć, ale nie pociągają cię wysokie, strome stoki, spróbuj biegówek. Można na nich pokonywać długie trasy w pięknych terenach, które nie muszą mieć nic wspólnego z górami. Do dynamicznych „spacerów” na biegówkach świetnie nadają się parki w miastach, lasy pod miastem, można próbować także przemierzać głęboko zamarznięte jeziora. Im bliżej natury, tym lepiej. Świetna forma spędzania czasu dla całej rodziny.

6. Nordic walking

To dyscyplina, która zdobyła serca wielu Polaków. Nawykowo jednak, traktuje się ją, jako zarezerwowaną dla lata, wiosny i jesieni. Tymczasem, zima sprawdza się równie dobrze – złap kijki w dłoń, załóż odzież termiczną i wyrusz w drogę, zabierając ze sobą całą rodzinę – wszyscy będziecie się doskonale bawić.

7. Leśny kulig

Tak, wiemy – podczas kuligu w zaprzęgu to konie odwalają czarną robotę, a uczestnicy kuligu siedzą na saniach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby pośród klimatycznie ośnieżonych drzew spędzić cały dzień – kiedy jest jeszcze widno, wytropić z dziećmi wszystkie możliwe ślady zwierząt, później wybrać się na krótką jazdę kuligiem, a po zmroku zakończyć aktywny dzień na powietrzu czarującym ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami i rodzinnymi opowieściami. Doskonała zabawa murowana.

8. Bieganie

To sport, który pokochali wszyscy. Biegają dzieci, młodzież, dorośli i starsi. I bardzo dobrze! Spieszymy jednak przypomnieć, że biegać można również zimą. Bez względu na to czy biegasz z zamysłem profesjonalnych osiągnięć czy traktujesz to jedynie jako formę zabawy, ubierz się odpowiednio, zadbaj o zdrowe buty i biegaj całą rodziną. Mając na uwadze małych towarzyszy, zwolnij nieco tempo i ciesz się spędzonym wspólnie czasem na truchcie.

9. Basen

O wodzie już wprawdzie było, ale jeśli nie przekonują cię kąpiele w lodowatej wodzie, możesz wybrać opcję mniej ekstremalną i skorzystać z miejskiego basenu. Pływalnie – zwłaszcza w okresie ferii – oferują często atrakcyjne pakiety rodzinne. A na basenie możecie się doskonale bawić całą rodziną, zaglądając też do SPA.

10. Fitness

Jeśli mimo wszystko uznajesz, że mróz, śnieg i wiatr nie jest dla ciebie i absolutnie nic nie wyciągnie cię z domu, poruszaj się trochę w zaciszu własnego mieszkania. Wybierz to, co sprawi wam wszystkim przyjemność i bawcie się ruchem. Znajdź kanał fitness na YouTube, wybierz trenera, który oferuje atrakcyjny program i śledź jego kroki, rób przysiady, brzuszki, pompki, skacz z Ewą Chodakowską lub ćwicz brzuch i pośladki z Mel B – do wyboru do koloru. Ważne, aby fikołkom towarzyszył uśmiech i dobre samopoczucie.

Nie ma nic gorszego, niż dbać o formę cały rok z pominięciem zimy. Zastać się w ciągu tych kilku miesięcy, osłabić formę, nabrać kilogramów, o zgubienie których przyjdzie później toczyć ciężką walkę – to nic dobrego. Zimowe warunki stwarzają mnóstwo okazji do świetnej zabawy, a z atrakcji skorzystać mogą wszyscy w domu.

źródło: Sportroom.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
gabka5655

Serdecznie polecam trenera Mgr Igora Mieńkowskiego Wejdź na stronę WWW.IGORTRENERONLINE.PL Osiągnij szczupłe lub muskularne ciało szybciej niż kiedykolwiek! Prosty trening, tania dieta, indywidualnie dobrana suplementacja! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl i wygraj nawet 10 tysięcy złoty! Sama skorzystałam i serdecznie polecam :D

Zgłoś nadużycie-
kinga.filiks

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl