fit.pl mobile logo

Być..dobrym rodzicem

Bycie rodzicem wcale nie jest takie łatwe. Choć wydaje nam się, że intuicja rodzicielska potrafi pomóc w wychowywaniu dziecka..czasem i ona zawodzi. Choć stale dążymy do ideału trudno być rodzicem doskonałym  
father-and-son-laughingWychowywanie dzieci to często ciężka praca, szczególnie kiedy zapracowany rodzic nie wiele czasu może poświęcić swoim pociechom. Warto jednak próbować, sięgać po mądre rady i rozmawiać z dzieckiem, nawet jeśli taka rozmowa musi ograniczyć się do kilku zdań.

Miłość

Po pierwsze miłość i akceptacja tego dzieci potrzebują zawsze nawet, jeśli nie komunikują tego otwarcie. Im częściej okazujesz miłość i dajesz dziecku bliskość tym ono będzie Ci bardziej wdzięczne i na pewno zrewanżuje się tym samym. Okazywanie emocji, zwłaszcza tych pozytywnych buduje właściwy obraz siebie oraz wzrasta poczucie własnej wartości u dzieci.

Nie bój się mówić kocham,przytulaj i słuchaj dziecka..pamiętaj, ze ono ma Ci często dużo do powiedzenia, ale jeśli nie jesteś uważnym słuchaczem, twoja pociecha może się zniechęci a wtedy w wielu sprawach a w szczególności tych kluczowych dowiesz się, jako ostatni. Interesuj się tym, co robi, jakie jest jego hobby, pomagaj rozwijać zainteresowania, okaż jak bardzo jest ważne w Twoim życiu (pamiętaj jednak, aby nie przesadzać z nadmiernym kontrolowaniem, jeśli jest już dorosłe pokaz, że masz zaufanie i daj mu trochę wolnej przestrzeni..w końcu sam kiedyś miałeś 18 lat)

Jasne granice, czyli jest reguła..jest konsekwencja

Ustal przejrzyste zasady gry. Niech dziecko zna reguły i konsekwencje i ich nieprzestrzegania. Jeśli i nie będziesz wyciągał wniosków i konsekwencji dziecko straci do Ciebie szacunek i na pewno nie będzie przestrzegało waszego układu. Pamiętaj, że dzieci jednak czują się bezpieczne, jeśli znają granice, nawet gdy często na nie narzekają (pod warunkiem, że są realistyczne – szlaban na imprezy do końca roku w praktyce nigdy się nie sprawdzi).

Humor

Niektórzy rodzice z wiekiem poważnieją a szkoda, bo rodzicielstwo może być radością. Wszystko zależy od podejścia i zaangażowania, problemy i kłopoty dnia codziennego można pokonać właśnie uśmiechem. Dzieci wcale nie chcą mieć rodziców „sztywniaków”, dlatego pozwól sobie od czasu na dozę humoru, a w oczach dziecka na pewno będziesz „cool”.

Wprowadzaj dobre zasady

I przestrzegaj ich. Postaraj się ustalić przejrzyste zasady zabaw, porządków, posiłków, głośnych wygłupów i staraj się ich przestrzegać. Dziecko jest zdezorientowane i niepewne, jeśli jakaś zasada jest wprowadzona a potem nagle odwołana. Uzasadniaj odstępstwa od zasad, niech dziecko rozumie Twój sposób rozumowania i postępowania.
 

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl