fit.pl mobile logo

Dieta świeżo upieczonej mamy

Każda mama prędzej czy później doświadcza nieposkromionego głodu, który towarzyszy karmieniu piersią dziecka. Podjadanie w ciągu dnia jest świetnym sposobem na zaspokojenie apetytu, zachowanie zdrowia, jak i energii niezbędnej do podołania nowym obowiązkom Ale wiele mam zastanawia się, na jakie jedzenie może sobie pozwolić, aby nie zaszkodzić maleństwu? Podpowiadamy co jeść, aby każdy aktywny dzień był pełen mocy!

Pierwsze kroki

Tuż po porodzie wiele mam marzy o szybkim schudnięciu, jednak warto wstrzymać się od raptownych decyzji i ograniczeniu jedzenia - szczególnie przez pierwsze 3 miesiące karmienia piersią. Co więcej, w związku ze zmianami hormonalnymi w tym okresie, waga może się utrzymać lub nawet wzrosnąć.

Produkcja mleka jest ciężką pracą dla ciała matki. Karmienie piersią może zwiększyć zapotrzebowanie na energię nawet o około 500 kalorii dziennie, co powoduje znaczny wzrost apetytu. Jest to całkowicie naturalne dlatego też warto, aby karmiące mamy jadły tyle, ile podpowiada im intuicja. Włączając przy tym wszystkie niezbędne składniki odżywcze do codziennego menu.

Wsłuchajmy się w głos intuicji

Dieta dla karmiących piersią budzi wiele kontrowersji i może być trudnym tematem – szczególnie dla świeżo upieczonych mam. Watro w chwilach zwątpienia i niepokoju wiedzieć, że na szczęście mleko matki zaspokoi wszystkie  potrzeby dziecka, ponieważ ciało wie dokładnie, jakiego odżywiania potrzebuje nowonarodzony maluch na każdym etapie rozwoju. W końcu do tego zostało stworzone ciało kobiety! Dlatego zamiast martwić się i słuchać opinii innych, warto skupić się na tym, by zapewnić sobie wysokiej jakości produkty o szerokim spektrum wartości odżywczych, które będą zdrowym źródłem białka, tłuszczy i węglowodanów. Podstawą jest zdrowa i zróżnicowana dieta.

Przekąski to podstawa!

Pierwsze tygodnie po porodzie mogą być chaotyczne i stresujące. Może się nawet zdarzyć, że jedzenie będzie ostatnią o której będziemy myśleć, co sprawi, że z pewnością nie raz na koniec dnia zorientujemy się, że niewiele skonsumowałyśmy. Jednak, będąc nową mamą, utrzymanie wysokiego poziomu energii powinno być naszym priorytetem. Jest więc to szczególnie ważne, by jeść regularnie.

dieta-mamy2

Kiedy brakuje czasu, aby usiąść przy stole i cieszyć się ciepłym posiłkiem przekąski mogą okazać się idealnym rozwiązaniem. Wśród nich mogą znaleźć się owoce, łatwe do schrupania warzywa, orzechy, czy produkty pełnoziarniste. Wygodnym sposobem są specjalnie dedykowanie dla mam produkty. Te powstałe z myślą o potrzebach karmienia piersią, mogą uratować niejedną zabieganą mamę! Mieszanka musli firmy Mixit dla „świeżo upieczonych mam”, powstała z myślą o tym, czego wszystkie mamusie potrzebują najbardziej. Produkt ten nie zawiera ani laktozy ani dodatku cukru, ale bazuje na pełnych smaku i energii chrupiących owocach, orzechach i pełnoziarnistych płatkach. Taka mieszanka jest idealnym uzupełnieniem naszego dnia! Sycące składniki zapewnią idealną podstawę zdrowego śniadania czy kolacji, jak i doskonale sprawdzą się jako chrupiąca przekąska podczas długich, wiosennych spacerów. Dzięki wygodnemu opakowaniu możemy mieć je zawsze pod ręką, co uratuje przed podjadaniem pustych kalorii.

Zdrowa dieta w okresie karmienia piersią wpływa przede wszystkim na samopoczucie, zdrowie mamy i jej siłę i gotowość do działania!, Dlatego warto wybierać te produkty, które dostarczą nam różnych wartości odżywczych, pobudzają nasz apetyt i sprawią, że w tym okresie będziemy tryskać energią! Skorzysta na tym zarówno mama jak i jej pociecha!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl