fit.pl mobile logo

Dzieci w kuchni: jak zachęcić dzieci do gotowania i nauczyć je zdrowych nawyków?

Najlepszym sposobem na nauczenie dzieci nawyków prawidłowego odżywiania się jest zaangażowanie ich do kuchni, aby wspólnie przygotowywać zdrowe posiłki. Pytanie brzmi: jak zachęć swoje dziecko do zainteresowania się zdrową żywnością i naucz je, jak bezpiecznie gotować? Znamy odpowiedź na to pytanie!

Dziecięca ciekawość w nauce gotowania

Naturalna ciekawość u dzieci to na pewno jeden z najlepszych sposobów wykorzystania ich aktywności w naszej kuchni podczas warsztatów gotowania dla dzieci w Kids` Kitchen. Dzieci bardzo chętnie podejmują nowe wyzwania, bardzo chcą się przekonać, co wyjdzie z ich zainteresowania. Nauka gotowania dla dzieci to świetny sposób i pomysł na zaspokojenie tej ciekawości. W Kids` Kitchen prowadzący zajęcia doskonale potrafią sprostać temu zadaniu i wyzwolić dziecięcą wyobraźnię. Nasze kursy gotowania dla dzieci nie są ani nudne, ani trudne, świetnie natomiast odpowiadają na wyzwania, jakimi są zarówno dziecięca ciekawość, jak i fascynacja nowym zadaniem. Nuda to coś, co zabija nawet największą ciekawość, dlatego w Kids` Kitchen nie ma na nią miejsca. Nuda i szarość pierzchają podczas warsztatów gotowania dla dzieci, bo to, co robią, wyzwala ich aktywności i pozwala im na zaspokojenie tak charakterystycznej dla tego wieku potrzeby sprawdzenia wszystkiego, co je otacza. Pozwólmy więc dzieciom wciągnąć się w ten fascynujący świat nauki gotowania.

Zabawa i nauka

Dzieci, jak już wiemy, chętnie robią to, co ich interesuje, zresztą z dorosłymi jest podobnie, tylko nie zawsze o tym pamiętają. A jeśli coś dzieci interesuje, to tym łatwiej i chętniej uczą się, ale - pamiętajmy też - jednocześnie bawią. Bo bez połączenia nauki i zabawy dzieci nie będą miały frajdy i satysfakcji. W Kids Kitchen ten aspekt to nasz priorytet. Trudno jest utrzymać dziecięce zainteresowanie dłużej niż przez chwilę, jeśli dziecko nie ma z tego radości. Dlatego zabawa i nauka to w naszej pracowni nierozłączni towarzysze. Nie na darmo postawiliśmy na połączenie tych dwóch elementów. Nauka gotowania dla dzieci ma je nauczyć i przekonać do tego, by robić to, co je wciąga i daje im satysfakcję. Jednocześnie dzieci robią coś wspólnie, mając przy tym wielką frajdę i satysfakcję, gdy ujrzą i spróbują efektu tego, co przygotowały.

Alternatywa dla komputera

W dzisiejszych czasach nie da się zamknąć dzieciom dostępu do komputera. I chyba nie chodzi o zakazy. Nauka gotowania dla dzieci w Kids` Kitchen jest świetną alternatywą dla czasu spędzonego przed ekranem monitora komputerowego, tabletu czy smartfona. Pozwala wspólnie działać, planować, wspólnie cieszyć się z osiągniętych wyników. Poza tym, co niebagatelne, pozwala tu i teraz zakosztować przyjemności w postaci stworzonego dania, deseru czy innego wytworu. Dlatego warto stworzyć dziecku właśnie taką możliwość, by podczas nauki gotowania poczuło wspólnotę w działaniu, próbowało swoich sił w rzeczywistości i smakowało efektów swoich działań. Poza tym w świecie, gdzie wiele bodźców jest zbyt słabych, by odciągnąć nasze pociechy od ekranu komputera czy smartfona, wspólne warsztaty gotowania dla dzieci świetnie spełniają tę funkcję, bo działają kompletnie, angażując dziecięce zmysły i ciekawość, a także naturalna potrzebę zabawy z rówieśnikami.

Wspólne działania

Kids` Kitchen to naprawdę świetny sposób, by wyzwolić dziecięcą aktywność i zaspokoić dziecięcą ciekawość. Warsztaty gotowania dla dzieci, angażując zmysły dziecka i wykorzystując jego wyobraźnię, są świetnym pomysłem na spożytkowanie energii maluchów. Wspólne działania naszych prowadzących i Rodziców uczestników, to priorytet w naszej ofercie. Rodzice, znający swoje pociechy najlepiej, są w stanie wybrać i uzgodnić z nami, czego pragną ich dzieci. A my zaangażujemy w to wszystkie nasze środki i stworzymy razem zajęcia, które zachwycą maluchy. Dlatego warto skorzystać z oferty Kids` Kitchen.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl