fit.pl mobile logo

Dziecięce mistrzostwo sportowe

Po narodzinach dziecka rodzice pełnią w jego życiu funkcję opiekuńczo-wychowawczą. Do ich zadań należy zapewnienie dziecku doskonałych warunków do wszechstronnego rozwoju intelektualnego i ruchowego
Pierwsze słowa, posługiwanie się widelcem czy kopnięcie piłki to niektóre rzeczy pokazywane maluchom w rodzinnym domu. Rodzice są pierwszymi nauczycielami, wychowawcami oraz trenerami dzieci.

Z zadowoleniem patrzymy na sytuację, gdy od małego dziecko nauczane jest rzucać piłkę, swobodnie biegać, pluskać się w basenie czy jeździć na rowerze. Postawa rodzica-sportowca jest tutaj godna pochwalenia i wyróżnienia. Zdarza się jednak dosyć często, że dziecko w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym ma zaplanowaną drogę do tytułowego „mistrzostwa sportowego”. Rodzice, widząc jak „łatwo” i dużo zarabiają topowi sportowcy, od najmłodszych lat kierują swoje pociechy na specjalistyczne treningi. Ćwiczenia siłowe, wytrzymałościowe czy nadmierne egzekwowanie pojedynczego elementu potrzebnego w danej dyscyplinie sportu, nie tylko są zbędne dla dzieci w wieku 6-10 lat, ale również zaburzają prawidłowy rozwój psycho-fizyczny maluchów.

W wieku wczesnoszkolnym do wielkich wyczynów jest jeszcze daleko. Tymczasem sport dla dzieci w to nic innego jak po prostu zabawa! Radość, ruch, a także nauka współpracy w grupie i możliwość spożytkowania energii, której pod dostatkiem w tak młodych organizmach.

Ćwiczenia ogólnorozwojowe, gry i zabawy sportowe, fitness dla dzieci – właśnie te „dyscypliny” równomiernie rozwijają wszystkie partie dziecięcego organizmu. Dzięki nim nasze pociechy kształtują sprawność całego ciała, zmysł równowagi, koordynację ruchów, zwinność, plastyczność i precyzję.

Poza czynnikami czysto fizycznymi kształtuje się również mentalność maluchów. Gry i zabawy sportowe pokazują, że z ruchu i współzawodnictwa można czerpać radość. Uczą wytrwałości i systematyczności w dążeniu do celu. Pozwalają na eksplozję radości po zwycięstwach oraz uczą umiejętności przegrywania i chęci poprawiania swoich rekordów. Dzięki zabawom w gronie rówieśników dzieci kształtują odpowiedzialność za siebie i kolegów, pokonują własne słabości oraz uczą się podejmować samodzielne decyzje.

Dajmy dzieciom możliwość spróbowania każdej dyscypliny sportu i samodzielnego wyboru jednej z nich w późniejszym wieku. Pamiętajmy, że to właśnie ogólna sprawność fizyczna jest podwaliną i czynnikiem warunkującym sukces w każdej dyscyplinie sportowej. Pozwólmy na niezapomniane, pełne śmiechu i „szaleństw” sportowe zmagania.

Czas szybko leci, kiedy dzieci mają się bawić jeśli nie teraz?


Agnieszka Polaczuk

www.fitkidstudio.pl

www.dziecko.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl