fit.pl mobile logo

Dziecko, ruszaj się na zdrowie

Regularne ćwiczenia ruchowe sprawiają, że organizm naszego malucha jest stale dotleniony, a mięśnie zdrowe i sprawne. Ponadto, dobrze oddziałuje na jego układ kostny  
Pogoda za oknem sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. Warto więc zadbać, by malec spędzał jak najwięcej czasu na dworze – a podczas radosnej zabawy, czerpał ze słońca cenną witaminę D3 oraz wzmacniał swoją odporność.

Dać upust emocjom

Dzieci mają w sobie dużą ilość energii. Poprzez aktywność ruchową mogą natomiast wyładować jej nadmiar. Bieganie, wspinanie się czy jazda na rowerze stymulują w mózgu malucha produkcję hormonów szczęścia, czyli endorfin. W konsekwencji wysiłek fizyczny działa na niego odprężająco, redukując stres i napięcie. Sport wpływa także korzystnie  na rozwój intelektualny. Uprawianie niektórych dyscyplin pobudza do jednoczesnej pracy obie półkule mózgu oraz pozwala na wykorzystanie ich wszystkich możliwości. Dziecko spędzając aktywnie czas ćwiczy pamięć i rozwija wyobraźnię, a walka z własnymi słabościami umacnia w nim pewność siebie. - Zabawy ruchowe wykorzystuje się również podczas nauki języków obcych dla dzieci. Zróżnicowane formy zajęć dostarczają dzieciom wielu wrażeń, dzięki czemu są bardziej skoncentrowane i nie nudzą się tak szybko  – mówi Lucyna Harwas, nauczyciel z Helen Doron Early English. – Ponadto, przyjazna atmosfera sprawia, że dzieci czują się na lekcji bezpieczne i chętnej biorą w niej udział  – dodaje.

Korki czy…

Piłka nożna to bez wątpienia ulubiony sport większości chłopców. Na boisku coraz częściej możemy zobaczyć biegające wzdłuż bramek trzylatki. Nie ma w tym nic złego, ponieważ futbol (nawet ten w wydaniu dla najmłodszych) korzystnie wpływa na motorykę ciała i koordynację ruchową. Ponadto, uczy maluchów wytrzymałości oraz zdrowej rywalizacji. Dzięki niej poznają smak wygranej lub gorycz porażki - jak w każdej grze, w której zwycięzcą może zostać tylko jedna drużyna.

Zabawy zespołowe są dobrym sposobem na integrację dzieci. Wygrana, czyli wspólny cel wszystkich zawodników, kształtuje w nich umiejętność pracy w grupie oraz poczucie odpowiedzialności - na boisku każdy z piłkarzy ma określoną pozycję. Warto zaznaczyć, że równie dużą przyjemność sprawia maluchom, gdy w aktywności fizyczne angażują się rodzice. Wspólna zabawa umacnia rodzinne więzi, jest również dobrą wymówką do tego, aby spędzić razem czas.

…baletki

Taniec wśród dzieci cieszy się wciąż rosnącą popularnością. Mimo, że sukcesy w tej dziedzinie osiągają zarówno dziewczęta, jak i chłopcy – to zainteresowanie zajęciami tanecznymi jest większe wśród młodych dam. Co taniec daje maluchom? To przede wszystkim trening dla całego ciała, który usprawnia koordynację ruchową, wzmacnia stawy oraz mięśnie. Dobrze oddziałuje także na kręgosłup – kształtuje w dziecku umiejętność utrzymywania wyprostowanej postawy.  Taniec jest formą aktywności, która ma wszechstronny wpływ na rozwój maluchów. Oprócz aspektów ruchowych, uwrażliwia je na kontakt z muzyką – uczy poczucia rytmu.

Podczas każdej aktywności fizycznej warto podkreślać dziecku jak ważna w sporcie jest zasada „fair play”. Bicie rekordów nie jest przecież celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę. Porównywanie malucha do rówieśników często staje się przyczyną jego zniechęcenia do zabaw ruchowych. Chwalmy więc naszą pociechę za wszystkie sukcesy, tak aby czuło, że dla rodziców i tak jest mistrzem świata… i okolic.

fot. shx.hu

www.dziecko.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl