Interaktywny kalendarz ciąży – jak działa i do czego służy?

Właśnie dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży? Gratulacje! Przed Tobą wyjątkowe 9 miesięcy i czas przygotowań na powitanie nowego członka rodziny, który obróci Twoje życie o 180 stopni. Jeżeli to Twoja pierwsza ciąża, czeka Cię nie lada wyzwanie i wiele obowiązków, których będziesz musiała dopełnić. Aby ułatwić sobie zadanie, możesz wykorzystać interaktywny kalendarz ciąży. Sprawdź, czym jest i jakich informacji Ci dostarczy.
2018-07-09 00:00
Udostępnij
Interaktywny kalendarz ciąży – jak działa i do czego służy?

Gdy rozwija się w Tobie nowe życie, ciało zmienia się, a Ty musisz bacznie obserwować swój organizm i przede wszystkim kontrolować zdrowie dziecka. Pamiętaj, że istotne jest m.in.:

  • regularne odwiedzanie ginekologa: na początku ciąży (gdy nie ma żadnych nieprawidłowości) mniej więcej co 4 tygodnie, po 20. tygodniu – co 3, a po 32. tygodniu – co 2;
  • wykonywanie w terminie niezbędnych badań – od USG po prenatalne.

Aby mieć pewność, że nie przegapisz żadnej ważnej daty, prowadź kalendarz ciąży – np. interaktywny. To praktyczne narzędzie, które pomoże Ci w kilka chwil uzyskać wiele przydatnych informacji.

Interaktywny czy tradycyjny?

Nie musisz dokonywać wyboru między tradycyjnym (papierowym) a interaktywnym kalendarzem – przydadzą Ci się oba. Interaktywny – abyś mogła szybko obliczyć daty wszystkich ważnych momentów okresu ciąży, a papierowy – abyś je samodzielnie rozpisała i rozplanowała swoje działania.

Jakie zalety ma interaktywny kalendarz ciążowy?

  • Pozwoli Ci automatycznie obliczyć, w którym tygodniu ciąży jesteś i ile dni pozostało (orientacyjnie) do porodu.
  • Ułatwi Ci rozplanowanie wszystkich niezbędnych badań – dzięki niemu będziesz wiedziała, kiedy mniej więcej poznasz płeć dziecka oraz kiedy zgłosić się na badania prenatalne czy USG połówkowe.
  • Jest automatycznie zaprogramowany tak, aby wskazać Ci wszystkie ważne momenty ciąży, które wystarczy później zapisać – na kartce bądź w kalendarzu papierowym lub elektronicznym.

A co z kalendarzem tradycyjnym? Potraktuj go jako miejsce zbierania wszystkich istotnych informacji – np. wskazówek od lekarza, terminów kolejnych konsultacji u ginekologa czy namiarów na szkoły rodzenia.

Jak działa kalendarz interaktywny?

To bardzo proste narzędzie, które już po kilku kliknięciach dostarczy Ci wielu przydatnych wiadomości. Jedyna informacja, którą musisz podać, aby otrzymać dokładne kalkulacje, to data ostatniej miesiączki. Na jej podstawie algorytm kalendarza ciążowego online obliczy wiek płodowy Twojego dziecka, a co za tym idzie – pokaże Ci z dużą precyzją daty związane z kolejnymi etapami ciąży.

Dzięki interaktywnemu kalendarzowi ciążowy uzyskasz kompletne dane na temat:

  • przebiegu swojej ciąży – dowiesz się m.in., jak rozwija się Twój maluszek, kiedy zacznie bić jego serce, kiedy będziesz się mogła spodziewać pierwszych ruchów i kiedy dziecko zacznie rozpoznawać Twój głos;
  • badań, które powinnaś wykonać na poszczególnych etapach ciąży – uzyskasz szczegółowe informacje zarówno o badaniach obowiązkowych, jak i tych zalecanych, wraz z ich szczegółowymi opisami.

Prosta i intuicyjna forma graficzna sprawia, że szybko uzyskasz dane, które Cię interesują. Co istotne, dobre interaktywne kalendarze nie wymagają zakładania kont w serwisie ani podawania danych osobowych – oznacza to, że kluczowe informacje otrzymasz nie tylko za darmo, ale i z poszanowaniem Twojej prywatności.

Kiedy z niego skorzystać?

Internetowy kalendarz przyda Ci się na każdym etapie oczekiwania na narodziny dziecka. Pierwszy raz zajrzysz do niego zapewne już na początku ciąży – aby ogólnie zapoznać się z jej przebiegiem. Warto jednak zaglądać do niego częściej – dzięki uzyskiwanym na bieżąco informacjom będziesz wiedziała, w jakiej fazie rozwoju jest Twoje dziecko i co dzieje się pod Twoim sercem. Po pewnym czasie korzystanie z tego interaktywnego narzędzia zapewne wejdzie Ci w krew.

Dziel się swoim szczęściem z innymi

Chcesz się pochwalić ciążą przed swoimi przyjaciółmi? Możesz to zrobić za pośrednictwem mediów społecznościowych – wystarczy, że opublikujesz swój interaktywny kalendarz ciążowy na Facebooku. Informacje w nim zawarte mogą się przydać również Twoim bliskim – zwłaszcza jeżeli będą chcieli zorganizować dla Ciebie baby shower lub pomóc Ci przygotować wyprawkę dla nowego członka rodziny.

Jak widać, interaktywny kalendarz ciążowy może być wszechstronnym narzędziem, które ułatwi Ci opracowanie planu działania na każdy tydzień przygotowań do narodzin dziecka. Wypróbuj go i przekonaj się sama, jak działa w praktyce – tym bardziej że jest dostępny za darmo.