fit.pl mobile logo

Jak dbać o swoje ciało w trakcie karmienia piersią?

Ciało kobiety jest wyjątkowe. Służy bowiem nie tylko jej, ale również dziecku, które przez 9 miesięcy żyje w niej i w niej się rozwija. Później, już po porodzie, mały człowiek potrzebuje mleka matki, która znów dzieli się z drugim człowiekiem swoim ciałem. Żeby zapewnić sobie dobrą kondycję i kompleksowe wsparcie w każdym momencie, trzeba odpowiednio o siebie zadbać. Szczególnie w trakcie karmienia piersią, kiedy to młoda mama musi mieć siłę nie tylko dla siebie, ale też dla noworodka. Jak zatroszczyć się o ciało, zapewnić sobie zdrowie i świetny wygląd? Sprawdzamy.

Dobry jadłospis

Najważniejszym, o co trzeba zadbać w trakcie karmienia piersią, jest zdrowie. Zdrowa mama to zdrowy i szczęśliwy bobas. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia dieta, unikanie używek, rozsądne podejście do aktywności fizycznej, suplementacja w trakcie karmienia piersią. Wbrew powszechnemu mitowi nie ma czegoś takiego jak dieta dla marki karmiącej. To dobra wiadomość – kobieta może w tym okresie jeść wszystko to, na co ma ochotę. Jadłospis powinien być nieco bardziej kaloryczny niż przed karmieniem. Warto oczywiście zachować umiar i nie zajadać się fastfoodami, ale ta zasada powinna nam przyświecać także na co dzień.

Żeby zapewnić malcowi odpowiednią ilość pokarmu, należy pamiętać o nawodnieniu. Pijmy przynajmniej trzy litry płynów dziennie. Wybierajmy wodę, soki owocowe, ziołowe herbatki. Ważna jest również odpowiednia suplementacja podczas karmienia piersią. Specjalne ziołowe mieszanki sprawdzą się tutaj doskonale (przykładowo saszetki Lactosan Mama). Koper włoski, owoc anyżu będą wspierać laktację, a liść melisy i kwiatostan lipy wspomagać relaks i spokojny sen karmiącej mamy.

Kompleksowe wsparcie

Ciało kobiety zmienia się wraz z kolejnymi etapami jej życia. Poród i karmienie piersią to szczególne momenty, które pozostawiają po sobie widoczny ślad. Widocznie zmienia się brzuch i piersi, które w okresie karmienia i krótko po nim wymagają szczególnej opieki. Przede wszystkim należy się skupić na dobraniu biustonosza idealnego. Musi solidnie podtrzymywać piersi i, jednocześnie, nie cisnąć w żadnym miejscu. Ramiączka powinny być dość szerokie, a materiał – najwyższej jakości. W trakcie karmienia piersi są wyjątkowo wrażliwe i muszą być pod specjalną ochroną.

Kiedy już odstawimy malca, musimy skupić się na przywróceniu tej części ciała dobrej kondycji. Bezpośrednio po zakończeniu karmienia nie będzie ona wyglądać tak, jak przed ciążą. Żeby uniknąć rozstępów, należy stosować specjalne kremy lub olejki. Wmasowujemy je kolistymi ruchami tuż po kąpieli. Nie zapominajmy też o aktywności fizycznej. Stawiajmy na pływanie, które wzmocni mięśnie klatki piersiowej i ramion. Do tego gimnastyka, rozciąganie, pilates i joga. Wszystkie te ćwiczenia wpłyną na utrzymanie jędrnego i sprężystego ciała.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl