fit.pl mobile logo

Jak skompletować strój narciarski dla dziecka, by zadbać o jego bezpieczeństwo, komfort cieplny i wygodę?

Zimowe szaleństwo powoli dobiega już końca, choć dzięki sztucznemu naśnieżeniu sezon narciarski trwa nawet do końca marca, a czasem w sprzyjających warunkach nawet do początku kwietnia. Oczywiście równie długo można cieszyć się jazdą na nartach w wysokich górach takich jak choćby Alpy, z tą różnicą, że tu mamy do czynienia z naturalnym naśnieżeniem. Jeżeli chcecie zabrać dziecko na pierwszy wyjazd na narty, to musicie skompletować strój narciarski. O czym musicie pamiętać, by zapewnić dziecku bezpieczeństwo, komfort cieplny i wygodę? Oto garść naszych rad.

Bielizna termiczna bazą stroju narciarskiego dla dziecka

Pierwszym elementem, w który musicie koniecznie się zaopatrzyć jest bielizna termiczna. Najlepiej, aby była bezszwowa. Możecie zdecydować się na taką wykonaną z mieszanki poliamidu i poliestru czy też z polipropylenu. Zadbajcie, by zarówno koszulka, jak i legginsy były wyposażone w dodatkową wentylację w miejscach, gdzie potliwość jest wzmożona. Bielizna musi być elastyczna i idealnie dopasowana do ciała. Nie może być obszerna, aby zachowała swoje właściwości termoregulacyjne. Bielizna termiczna może być jednoczęściowa albo dwuczęściowa. Na pewno ta druga będzie bardziej praktyczna.

Podstawą będzie kombinezon narciarski albo spodnie narciarskie i sweter

Podstawą stroju małego narciarza będzie kombinezon, do którego możecie dobrać np. golf albo sweter dla dziecka. Alternatywą będą spodnie narciarskie na szelkach. Powinny mieć odpowiednio szerokie nogawki, aby założenie narciarskich butów nie było utrudnione. Kombinezon, a także spodnie narciarskie muszą być wykonane z nieprzemakalnego materiału. Dzięki temu dziecko będzie mogło cieszyć się frajdą jazdy i po pierwszym upadku nie będzie przemoczone. Odpowiedni, wygodny i ciepły strój sprawi, że nie będzie się zniechęcać i będzie podejmować kolejne próby nauki jazdy.

Zainwestujcie w dobrą, nieprzemakalną kurtkę zimową dla dziecka

Bez wątpienia niezbędnym elementem będzie kurtka zimowa z membraną zapobiegającą przenikaniu wilgoci, a także wiatroszczelną. Wysoka stójka i kryty zamek, a ponadto wyposażenie w odblaski są bardzo ważne. Kurtka będzie odporna na uszkodzenia, będzie zapobiegać dostaniu się śniegu za kołnierz, a dziecko będzie widoczne na stoku. Ostatnia kwestia jest bardzo ważna. Jeśli kurtka nie jest wyposażona w odblaski, ale posiada szlufki, gdzie można je przypiąć, to warto się w nie zaopatrzyć. Na stoku bywa tłoczno, a gdy zapada zmrok i włączane jest sztuczne oświetlenie trzeba zadbać o jeszcze lepszą widoczność. Można zdecydować się na kurtkę z możliwością wydłużenia rękawów. Taki model może posłużyć dziecku na kolejny sezon. Ciekawym wyborem są kurtki, do których dostępne są zestawy naprawcze, tzw. wprasowanki. Zatem do zlikwidowania przetarcia czy dziury nie potrzeba klasycznej łaty.

Zadbajcie o niezbędne dodatki – wygodne rękawiczki narciarskie dziecięce, czapkę, komin, a także ciepłe skarpety

Nie można zapomnieć o dodatkach. W końcu, nawet gdy świeci słońce, po wjechaniu wyciągiem na górę można odczuć chłód, wiatr i zimno. Stąd niezbędna będzie czapka wykonana z oddychającego materiału, np. bawełny. Można wybrać do niej komin, który będzie bezpieczniejszym rozwiązaniem od szalika. Ciekawym wyborem będzie też czapka z kominem. Warto zainwestować też w ciepłe skarpety o odpowiedniej długości. Powinny być na tyle długie, aby chroniły nogi dziecka przed obtarciami. Niezwykle istotne są rękawiczki narciarskie dziecięce. Można wybrać jednopalczaste albo pięciopalczaste. Dobrze jeśli wyposażone są w dodatkowe wzmocnienia po wewnętrznej stronie, a także ściągacze przy nadgarstkach.

Teraz możecie już ruszać na stok. Pamiętajcie, że sprzęt narciarski możecie wypożyczyć dla dziecka na miejscu. Jeśli jeszcze nie wiecie, czy złapie „bakcyla”, lepiej skorzystać z wypożyczalni niż inwestować duże pieniądze w narty, wiązania. Co bardzo ważne przy nauce dziecko nie będzie potrzebowało kijków. Musi najpierw nauczyć się utrzymywać równowagę, dlatego instruktorzy odradzają je dla początkujących. Na miejscu wypożyczycie także kask i gogle narciarskie.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl