Sylwester z dzieckiem? Sprawdź, jak przeżyć ten wyjątkowy dzień w roku, by Twoje dziecko nie narzekało na nudę a dopisywał mu radosny nastrój
fit.pl
2015-12-28 00:00
Udostępnij
Jak spędzić sylwestra z dzieckiem?

Jeśli w tym roku zdecydowaliście się spędzić ostatni dzień roku w domowych pieleszach ze swoimi pociechami, czas przygotować zestaw pomysłów sylwestrowych, które pomogą wam radośnie i hucznie powitać Nowy Rok.

Dekoracje

Skoro karnawał w pełni sylwestrowy wieczór należy odpowiednio celebrować. Do przygotowania dekoracji potrzebujecie wspólnej inwencji twórczej i fantazji oraz kilku ważnych akcesoriów; konfetti, balonów sylwestrowych, serpentyn oraz samodzielnie przygotowanych dekoracji. To nie tylko wspaniały pomysł na spędzanie czasu, ale także kreatywną zabawę dla dzieciaków.

Menu

Ostatni wieczór w roku wymaga oczywiście odpowiedniego menu. Na waszym stole nie może zatem zabraknąć sympatycznych i wesołych dań. Na sylwestrowy stół doskonale nadają się: koreczki, sałatki owocowe, domowa pizza, paszteciki na bazie szpinaku i łososia, ciasteczeka, które wspólnie z dzieckiem sami upieczenie, zdrowe przekąski: orzechy, suszone owoce oraz odpowiednie napoje. Ze względu na obecność dzieci zamiast wyskokowych napojów niech pojawią się bezalkoholowe poncze na bazie naturalnych soków i owoców oraz tradycyjne wino musujące dla dzieci możesz je podać pociechom powyżej trzech lat!

Pozwól dziecku pomagać w przygotowaniach, to nie tylko wspaniała zabawa, ale także nauka i zdobywanie doświadczenia w charakterze kucharza i gospodarza imprezy.

Sylwestrowa zabawa

W sylwestra nie może zabraknąć oczywiście gier i zabaw. Przydadzą się wam gry planszowe, puzzle, gry zręcznościowe, kalambury, konkursy z nagrodami i oczywiście szalone stroje. Najlepszym pomysłem dla dziecka jest z pewnością bal przebierańców. Wystarczy kilka dni wcześniej przeszukać stare szafy babci w poszukiwaniu wspaniałych kreacji i wspólnie wyczarować najbardziej szalone sylwestrowe przebrania.

Oprawa muzyczna

W sylwestra nie może zabraknąć karnawałowych przebojów, dlatego prócz waszej ulubionej muzyki, stwórzcie specjalną karnawałową płytę dla dziecka. Ulubione piosenki malucha niech zagoszczą w specjalnym recitalu. Prócz obowiązkowych tańców możecie zorganizować dziecięcą edycję popularnych, tanecznych show. Dzieci i ich zaproszeni goście mogą występować w roli zarówno gwiazd tanecznych jak i jury.

Późnym wieczorem, gdy maluchy zmęczą się i będą chciały odpocząć, przygotujcie wspólny, filmowy wieczór. Wybierzcie ulubioną komedię lub bajkę, naszykujcie popcorn i koce, zgaście światło – tak oto wasz sylwestrowy wieczór może przeobrazić się w seans kinowy a wy spokojnie odpocząć lub wreszcie pobyć we swoje przy lampce sylwestrowego szampana.

Gdy wybije północ

Magicza godzina 24.00 to oczywiście czas składania życzeń oraz wystrzałowy pokaz fajerwerków z okazji przywitania Nowego Roku. Jeśli strasze dzieci będą chciały z wami świętować ten moment, pamiętajcie o bezpieczeństwie podczas odpalania petard i fajerwerków. W trosce o dobrą zabawę waszą i dzieci w żadnym wypadku nie powinny one zajmować się odpalaniem i zabawą  fajerwerkami.

www.dziecko.fit.pl