fit.pl mobile logo

Jak uzbierać budżet dla nowo narodzonego dziecka?

Dla niemal każdego rodzica narodzenie dziecka to bezcenna chwila, która zmienia człowieka na lepsze. Oprócz ogromnej radości wiąże się to jednak także z obowiązkami i kosztami. Jak więc zapewnić środki finansowe, aby dziecku niczego nie zabrakło od pierwszych chwil życia?

Jak wydatki wiążą się z nowo narodzonym dzieckiem?

Pojawienie się dziecka w rodzinie generuje koszty bezpośrednie i pośrednie. Koniecznie trzeba nabyć odpowiednie wózek i łóżeczko, a także ubranka dla dziecka. W przypadku posiadania samochodu potrzebny szybko potrzebny okaże się również fotelik do auta. Trzeba kupić także zabawki, środki do pielęgnacji i wiele innych rzeczy po to, aby dziecku niczego nie brakowało do szczęścia i prawidłowego rozwoju.

Pojawienie się dziecka wiąże się także z pośrednimi kosztami finansowymi, ponieważ trzeba po prostu poświęcić mu mnóstwo czasu i energii, przez co w mniejszym stopniu można się skupić na zarobkowej działalności zawodowej.

W jaki sposób ubierać potrzebne środki?

Narodzenie dziecka wiąże się z dużymi kosztami finansowymi, czasowymi, co jednak w żadnym wypadku nie zmienia tego, że jest to jedna z najlepszych rzeczy, jaka może nas spotkać w życiu. Odpowiednie środki finansowe można zaś zyskać na kilka sposobów.

W Polsce jest wciąż dużo do zrobienia w zakresie wsparcia rodzin, które jednak mogą obecnie liczyć na państwowe środki poprzez otrzymanie kilku rodzajów świadczeń oraz ulg:

 • Jednorazowe „becikowe” w wysokości 1000 złotych przyznawane rodzinom, których dochód na jedną osobę jest mniejszy niż 1922 złote netto.
 • Tzw. „Kosiniakowe”, które otrzymać mogą bezrobotni rodzice oraz ci pracujący na umowie o dzieło lub zlecenie.
 • 500+, którego przyznanie jest zależne od liczby posiadanych dzieci oraz osiąganych dochodów.
 • Zasiłek rodzinny i wychowawczy, który przyznawany jest rodzinom w trudnych sytuacjach finansowych.
 • Rodzinną ulgę podatkową na dziecko.
 • Zniżki w ramach karty dużej rodziny, wtedy, kiedy ma się już co najmniej troje dzieci.
 • Dofinansowanie na zatrudnienie opiekunki.

Wsparcie od państwa można więc uzyskać na co najmniej kilka sposobów. Z drugiej jednak strony wsparcie finansowe jest na ogół niskie, a aby je uzyskać, trzeba też spełnić kilka warunków.

Dlatego też, choć wsparcie państwa może być pomocne, to jednak wciąż ciężar utrzymania i wychowania dziecka w Polsce spoczywa w głównej mierze na barkach rodziców. Rodzice muszą więc posługiwać się w tym celu oszczędnościami i wsparciem bliskich np. babci i dziadków.

Czy warto zaciągać pożyczki online na wychowanie dziecka?

Pierwsze miesiące życia są niezmiernie ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka i każdy rodzic robi, co może, aby zapewnić swojemu potomkowi jak najlepsze warunki. Niestety pomoc państwa jest ograniczona, wiele polskich rodzin nie ma żadnych oszczędności i nie każdy może też liczyć na wsparcie finansowe od rodziny.

Dlatego też, chcąc zapewnić komfortowe warunki dziecku, warto rozważyć zaciągnięcie pożyczki internetowej. Dzięki niej można błyskawicznie uzyskać środki na pilne wydatki np. kupno wózka dziecięcego. Co ważne, wymagania dotyczące takich pożyczek są zwykle łatwe do spełnienia, a pożyczka bez BIK przez Matchbanker dostępna jest na wysoce atrakcyjnych warunkach.

Pieniądze to nie wszystko

Zapewnienie dziecku wysokiego komfortu jest ważne i warto się postarać, aby dziecku niczego nie brakowało. Trzeba mieć jednak na uwadze, że poświęcenie czasu i miłości swojemu potomkowi jest znacznie ważniejsze niż np. zakup najdroższego modelu wózka dziecięcego.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
daruderally

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA http://www.igortreneronline.pl PRZECZYTAJ POZYTYWNE OPINIE ZADOWOLONYCH KLIENTÓW ! I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-
Patka

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO http://www.igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów!

Zgłoś nadużycie-
Eugeniusz Fil

Gorąco polecam trenera i dietetyka mgr Igora Mieńkowskiego Przez całe swoje życie miałem problemy z nadwagą. Ważyłem 120 kilogramy i nie mogłem schudnąć chociażby o 5 kilo. Wtedy trafiłem na jego stronę (przeczytałem taką samą opinię, jak teraz piszę). Wątpień miałem dużo, ale podjąłem decyzję że kupię pakiet ?Dzik?. Zaczynając, dużo się martwiłem: ?Co pomyślą inni? Wyrzucił chłopak 100zł na wiatr??. Ale już po tygodniu zobaczyłem wynik i nie patrzyłem na opinię otoczenia. Pan Igor Mieńkowski zmienił moje życie, bo teraz, po 4 miesiącach ćwiczeń ważę 80 (ze swoimi 190cm jestem prawie szczupły). Jestem jeszcze na drodze do wymarzonego ciała, ale to co osiągnąłem jest wspaniałe. Gdy też chcecie zmian w życiu to jest jego strona: https://www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl