fit.pl mobile logo

Jak zachęcić nastolatka do uprawiania sportu?

Internet, znajomi plus imprezy – nie masz czasem wrażenia, że Twoje dziecko już nie spędza czasu aktywnie? Co więcej rower zachodzi kurzem a obiecane lekce judo częściej mu przepadają? Pomóż dziecku zmienić przyzwyczajenia, zachęć go do sportu!
tenis girl2Aktywny tryb życia z wiekiem staje się dla dzieci bardziej uciążliwy niż kilka godzin spędzonych przed komputerem z przyjaciółmi.  Każdego dnia obserwujesz, jak twój dorastający syn czy córka więcej czasu spędzają przed monitorem komputera, niż na spacerze lub obiecanej lekcji tenisa. Zwolnienia z lekcji w-f, częste nawroty choroby, apatia, zmęczenie dziecka, zbyt  kaloryczna dieta nastolatka także utwierdzają Cię w przekonaniu, że Twoje dziecko nie jest tak aktywne jaki kiedyś. Czas to zmienić! Sprawdź co możesz zrobić, by zachęcić nastolatka do uprawiania sportu.

Sport to zdrowie

Aktywny weekend z dzieckiem, spacer, wizyta w sklepie sportowym, to sytuacje, w których możesz sprowokować luźną rozmowę, dotyczącą sportu. Umiejętne wybadanie tematu pozwoli Ci stwierdzić dlaczego dziecko, unika aktywności. Zapytaj o jego samopoczucie, preferencje, kolegów, koleżanki - ich pasje. Być może wpływ środowiska częściej przyciąga dziecko do ekranu komputera niż do klubu fitness.

Zanim zaczniesz moralizować i przekonywać, że sport jest dobry pokaż, jak aktywni ludzie żyją, dlaczego są w formie nie chorują i osiągają lepsze wyniki w pracy, szkole. Wśród Twoich znajomych na pewną są zapalni rowerzyści, wielbiciele pływania czy choćby piłki nożnej, warto zwrócić swoją uwagę w ich stronę i częściej zapraszać ich do domu.Ludzie ze sportową pasją chętnie dzielą się swoimi doświadczeniem i umiejętnościami, dlatego są dobrym i motywującym wzorem dla młodzieży.

Plusy sportu

Zamiast „przynudzać” i naciskać, daj dobry przykład. Zaproponuj wspólny wypad rowerowy, bieganie, wieczorem, lub kup bilet na mecz ulubionej drużyny nastolatka. Małymi krokami możesz zdobyć nie tylko jego uznanie i wspólnie spędzony czas, ale także zdrowo „zarażone”sportem dziecko. Sprawdź, co jest powodem braku zainteresowania aktywnością. Bardzo często są to:
 • wstyd przed znajomymi;
 • lenistwo;
 • brak kompana do wspólnych ćwiczeń;
 • brak osiągania sukcesów na początku sportowej drogi.

Wszystkie te przeszkody możecie razem pokonać. Jeśli dziecko zgodzi się podjąć wyzwanie, rozwiej jego wątpliwości i ustalcie konkretne reguły :
 • sport ma być dla dziecka źródłem radości, a nie przymusu i stresującej rywalizacji – tak tez traktuje zainteresowanie dziecka sportem;
 • wybierzcie dni, w których wspólnie, samodzielnie lub w rupie dziecko będzie trenować wybraną przez siebie dyscyplinę, starajcie się nie odwoływać zajęć bez ważnego powodu;
 • raz na jakiś czas wspólnie organizujcie wypady do lasu, na biwak, być może za jakiś czas wasz dorastający nastolatek będzie chciał wyjechać na obóz sportowy i poważnie trenować wybraną dyscyplinę?
 • dużo spacerujcie i spędzajcie czas na świeżym powietrzu.

www.dziecko.fit.pl

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl