Jaki obóz wakacyjny wybrać dla dziecka?

Okres wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Dla wielu rodziców zaplanowanie 2 miesięcy wypoczynku dla dzieci nie jest zadaniem łatwym. Wynika to chociażby z nadmiaru obowiązków i ograniczonych dni urlopowych. Nie każdy może sobie bowiem pozwolić na dłuższy wypoczynek, aby spędzić go wspólnie z rodziną. Rozwiązaniem na zapewnienie dziecku bezpiecznych, a przede wszystkim niezapomnianych wakacji są alternatywne zajęcia rekreacyjne w tym m.in. tematyczne szkolenia wyjazdowe jak np. obozy kitesurfingowe. Nauka tego rodzaju sportów wodnych, gwarantuje nie tylko niezapomniane wspomnienia, ale i aktywny wypoczynek, co jest kluczowe w czasach gdy gros dzieci wakacje potrafi spędzić przed komputerem lub telewizorem. Jak zorganizować dziecku bezpieczne oraz wyjątkowe wakacje i dlaczego obozy kitesurfingowe to dobry pomysł na lato?
2023-04-03 00:00
Udostępnij
Jaki obóz wakacyjny wybrać dla dziecka?

Dlaczego warto wysłać dziecko na zorganizowane zajęcia prowadzone przez doświadczonego instruktora?

Wyjazd z rodzicami, odwiedziny dziadków, spotkania z przyjaciółmi... i co dalej? Wbrew pozorom zorganizowanie czasu wakacyjnego dzieciom może być kłopotliwe. Rodzice, chcąc zadbać o to, aby ich wychowankowie nie spędzali większości wolnego czasu w internecie, starają się zaplanować dla nich dodatkowe zajęcia rekreacyjno-sportowe. Tego rodzaju wyjazdy gwarantują uczestnikom odpoczynek, oderwanie od szkolnego stresu, a także moc niezapomnianych wrażeń. Pobyt poza domem, to sposób na nawiązanie nowych znajomości oraz usamodzielnienie się. Brak rodzica u boku kształtuje osobowość młodej osoby. Dodatkowo obozy tematyczne prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, bardzo często zapoczątkowują nowe hobby, a nawet pasje.

Wyjątkowa przygoda i nowa pasja

Wakacje spędzane w domu z pewnością nie napawają optymizmem. Po upływie pierwszych tygodni, przychodzi moment znużenia. Rozwiązaniem, które z pewnością nie pozwoli dziecku narzekać na nudę są obozy tematyczne. Przeglądając internet w poszukiwaniu odpowiedniego szkolenia z dogodnym terminem rozpoczęcia imprezy turystycznej, warto kierować się przede wszystkim zainteresowaniami dziecka. Dzięki temu pociecha spędzi niezapomnianą przygodę, oddając się temu co lubi najbardziej. Może to być np. kurs taneczny lub popularny w ostatnim czasie kurs kitesurfingu.

Obóz kitesurfingowy Jastarnia

Wybierając wakacyjny wyjazd szkoleniowy dla dziecka należy sprawdzić czy oferta będzie odpowiednia dla danego wieku, a także uwzględnia różne poziomy zaawansowania w danej dyscyplinie. Obóz kitesurfingowy Jastarnia dedykowany jest zarówno dzieciom, jak i młodzieży w wieku 11-16 lat na każdym etapie znajomości dyscypliny. Program kursu został podzielony na grupy tak, aby usatysfakcjonować wszystkich uczestników obozu. Kitesurfing Jastarnia to aż 4 godziny zajęć dziennie, do których wykorzystuje się profesjonalny sprzęt szkoleniowy do uprawiania kitesurfingu. Poza tym podczas wyjazdu, podopieczni mogą liczyć na bogaty program zajęć dodatkowych jak np. atrakcje motorowodne, warsztaty i zawody Trickboard czy wizyta w Parku Linowym. 

Opieka i ubezpieczenie uczestników obozu

Podczas trwania obozu, dzieci znajdują się pod 24-godzinną opieką wychowawców na terenie ośrodka. Natomiast w czasie szkolenia są pod nadzorem licencjonowanego i doświadczonego instruktora. Istnieje możliwość śledzenia poczynań dziecka w dniu rozpoczęcia obozu za pomocą Jastarnia kamera, gdzie można sprawdzić aktualne warunki pogodowe w miejsćowości. Kursanci otrzymują również komfortowe pianki, kaski oraz kamizelki asekuracyjne. Dodatkowo oferta na szkolenie kitesurfingowe obejmuje koszt ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Obozy tematyczne są świetnym sposobem na zorganizowanie dziecku całego aktywnego dnia wakacyjnego. Kilkudniowy wyjazd pozwoli mu zapomnieć o szkolnych troskach, nauczyć się samodzielności, a także rozwinąć nowe pasje, poszerzając horyzonty zainteresowań.