Znużona i zmęczona zastanawiasz się, jak choćby na chwilę zapomnieć o obowiązkach rodzinnych: obiedzie, nieodrobionych lekcjach starszego syna, płaczącej córeczce w wózku, sprzątaniu i stęsknionym mężu w sypialni. Twój nastój pogarsza jeszcze widok własnego odpicia w lustrze i dodatkowe kilogramy na wadze. Jak temu zaradzić?
fit.pl
2012-10-09 00:00
Udostępnij
Mamo czas na relaks!
Obowiązki żony i matki a często także praca zawodowa bywają wprost nie do udźwignięcia dla kobiety. Ta jednak będąc prawdziwym "goliatem w spódnicy" zamiast narzekać i walczyć o siebie, poddaje się losowi, zanim zmęczenie i wyczerpanie nie rozładują jej energetycznych baterii.

Przychodzi jednak moment, kiedy kochająca żona i matka ma wszystkiego dość. Szczekania psa sąsiadów, grającej pozytywki w wózku dziecka, porozrzucanych skarpetek męża i narzekającego szefa. Co wtedy?

Czas wziąć urlop od dotychczasowego życia i zaplanować choćby jeden dzień tylko dla siebie. Właśnie w tym miejscu wiele pań zmarszczy brew i przyzna, że to właściwie niewykonane... W pracy niedokończony projekt w domu trzeba przecież ugotować dzieciom obiad, uprać, odrobić lekcje. .. Przyznaj jednak, że świat się nie zawali, jeśli raz na jakiś czas zwolnisz, "wrzucisz na luz" i wreszcie poświęcisz dla ducha i ciała.

Jak to zrobić?

Weź choćby dwa dni urlopu. Możesz to zrobić w momencie gdy w pracy akurat będzie chwila oddechu a szef nie przewidzi jakiś ważnych projektów z Twoim udziałem. Nic tak nie regeneruje sił, jak odpoczynek od środowiska i ludzi, z którymi na co dzień nie zawsze się dogadujesz.

Skorzystaj z pomocy rodziców. Jeśli chcesz mieć czas tylko dla siebie poproś rodziców, by spędzili dzień z wnukami. Raz na jakiś czas mogą odebrać dzieci ze szkoły i przedszkola, by spędzić z nimi wspólne popołudnie, zjeść razem obiad, pospacerować w parku, wyjść do kina. Dziadkowie z pewnością ucieszą się na myśl, że będą mogli mieć wnuki tylko dla siebie, Ty w tym czasie będziesz mogła swobodnie wyjść do kosmetyczki, fryzjera, na zakupy i wreszcie świetnie się bawić.

Chcesz odpocząć wspólnie z mężem? Zorganizują randkę niespodziankę. Obiad na mieście lub przygotowywane razem w domu, relaks na basenie, wycieczka rowerowa a wieczorem kino to świetna alternatywa dla rozruszania ciała, naładowania baterii i spędzenie ze sobą czasu sam na sam. To właśnie spontanicznego i radosnego czasu razem tak bardzo brakuje wam na co dzień.

Zaproś koleżanki na Day Spa. Jeśli chcesz poczuć się lepiej we własnej skórze, a przede wszystkim poprawić sobie nastrój zamiast kolejnej tabliczki czekolady pomyśl o odnowie biologicznej.  Wizyta u masażysty wypad z koleżankami na saunę lub domowe Spa we własnej łazience, przy blasku świeć z wanną pełną pachnących płatków kwiatów i nawilżającego olejku, szybko postawi Cię na nogi.

Zmień kilka przyzwyczajeń w diecie i pielęgnacji. Każdego dnia możesz czuć się lepiej w swojej skórze, jeśli tylko zadbasz o zdrowe nawyki żywieniowe i urozmaicenie menu i prawidłową pielęgnację ciała. Jak to zrobić? Zamiast drakońskiej diety i głodówki konsekwentnie zmieniaj coś każdego dnia. Poniedziałek niech będzie dniem bez soli, we wtorek ogranicz słodycze, w czwartek wyrzuć stare kremy, w piątek podejmij wyzwanie cellulitowi, w sobotę zasadź kiełki, w niedzielę pokochaj balsam nawilżający. Pamiętaj jednak, by nowe zmiany wprowadzać na stałe i bez usprawiedliwień, a zobaczysz, jak zmieni się Twój stan ducha i ciała!

Zadbaj o kondycję. Zapisz się z koleżanką na Zumbę lub lekcje ulubionego tańca. Wspólny trening w grupie w wyznaczone dni pomoże Ci bardziej się zmobilizować a tym samych szybciej osiągnąć upragniony cel. Wolisz trenować w pojedynkę?Ssamodzielnie gimnastykuj się przynajmniej dwa razy w tygodniu. Efekty? Jędrniejsza skóra, lepsza forma i zgrabniejsze ciało. Oczywiście pod warunkiem, że wytrwasz w postanowieniu a słowo przymus zamienisz na owocną konsekwencję.

Kup sobie coś nowego. Zamiast  wydawać fortunę na wymianę nowej garderoby, kup sobie coś praktycznego i uniwersalnego, po prostu jedną rzecz, która odświeży Twój look i wzmocni  pewność siebie. Nic tak nie poprawia nastroju jak wymarzone szpilki w odważnym kolorze, nowy szal na jesień czy seksowna bielizna, która ucieszy nie tylko Ciebie ale także i jego.

www.dziecko.fit.pl