fit.pl mobile logo

Niepowtarzalny smak pierwszych świąt

Kiedy maluszek przychodzi na świat, Boże Narodzenie nabiera dodatkowej magii. Dorośli – często po raz pierwszy od lat – patrzą na choinkę i prezenty oczami dziecka. Łatwo udziela im się zachwyt i zdumienie najmłodszego członka rodziny. Z radością więc pokazują mu świąteczne tradycje i zachęcają do ich kultywowania. To dobra okazja, aby zwrócić uwagę na przekazywane dziecku nawyki żywieniowe i w mądry sposób zapoznawać malucha ze świątecznym menu, dopasowanym do jego potrzeb i etapu rozwoju

Przy rodzinnym stole

W okresie świątecznym jest szczególnie dużo okazji do wspólnych posiłków. Warto przy tym pamiętać, że rozszerzanie diety i włączanie maluszka do rodzinnego ucztowania należy rozpoczynać stopniowo – w trosce o jego szczególne potrzeby żywieniowe. Układ pokarmowy niemowlęcia nie jest jeszcze bowiem w pełni rozwinięty, więc nie możemy nakarmić go wigilijną kapustą czy grzybami. Ze względów bezpieczeństwa nieodpowiedni będzie też karp, a słone pasztety czy pieczenie mogą mieć niekorzystny wpływ na proces kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych. To ważne, by o nich pamiętać nie tylko „od święta”, ponieważ organizm małego dziecka jest szczególnie wrażliwy na wpływ czynników zewnętrznych, w tym na jakość spożywanej żywności.

Co więc zaserwować dziecku podczas wigilijnej kolacji czy kolejnych świątecznych dni? Dla maluszka w początkowym etapie rozszerzania diety odpowiednie będą na przykład smakowite Zielone warzywa z indykiem (po 5. miesiącu życia). Starszemu dziecku można już zaproponować danie zbliżone do kulinarnych tradycji polskich, na przykład Warzywa z delikatną rybą (po 8. miesiącu życia) czy Warzywną potrawkę z wołowiną (po 12. miesiącu życia).

Wszystkie posiłki BoboVita są przygotowywane w odpowiedzi na szczególne potrzeby młodego organizmu, dzięki temu rodzice mogą mieć do nich 100% zaufania. Świadczy o tym przede wszystkim ich jakość, która – zgodnie z przepisami prawa – oznacza zarówno brak substancji dodatkowych (konserwantów, barwników i wzmacniaczy smaku), jak również bezpieczeństwo wykorzystywanych składników, które są wybierane i sprawdzane z wyjątkową starannością. Przykładem są warzywa, które pochodzą z kontrolowanych upraw, mięso bez pozostałości antybiotyków i z hodowli bez hormonów[1] oraz dziko żyjące ryby z certyfikowanych połowów[2]. To szeroka gama pełnowartościowych i pysznych posiłków, które będą idealną propozycją dla najmłodszych zarówno na co dzień, jak i w okresie Świąt.

Święta Bożego Narodzenia…

…to wyjątkowy czas, w którym gwiazdkowe rodzinne spotkania odbywają się przy stołach zastawionych tradycyjnymi potrawami.

Jeśli maluszek potrafi już samodzielnie siedzieć, warto pozwolić mu usiąść przy rodzinnym stole, by mógł cieszyć się obecnością najbliższych. Można także skorzystać ze świątecznej zastawy, na rynku jest wiele miseczek czy talerzyków z motywami świątecznymi z bezpiecznych dla dzieci materiałów. To świetny pomysł na wspólne celebrowanie i wprowadzenie maluszka w niepowtarzalną atmosferę Świąt!

Świąteczne słodkości

Także gwiazdkowe desery, choć pyszne, nie są najlepszym pomysłem dla niemowlęcia, m.in. ze względu na zawartość maku, miodu czy orzechów. Dziecku, szczególnie w początkowym okresie rozszerzania diety, lepiej nie podawać też wypieków i owoców z dodatkiem śmietany czy kremów, choć nieodłącznie towarzyszą one świętom w wielu domach. Delikatną kremową nutę deseru można jednak na szczęście zachować, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo i odpowiednią jakość podawanych dziecku posiłków. Mogą być to na przykład desery w formie musu owocowego z jogurtem, takie jak jabłka z mango (po 6. miesiącu), jagody z bananem (po 6. miesiącu), truskawki z  malinami (po 8. miesiącu) czy mango z marakują (po 8. miesiącu). Pyszne musy mieszczą się w poręcznych opakowaniach, których nie trzeba przechowywać w lodówce[1], dzięki czemu można zabrać je z sobą także na świąteczne spotkanie poza domem.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl