Otulacze dla niemowlaka - czy warto go używać?

Otulacze dla niemowlaka mogą być naprawdę przydatnym produktem, który nie tylko ogrzeje maluszka, ale również pomoże w zaśnięciu oraz da poczucie bezpieczeństwa. Należy jednak pamiętać o wyborze naturalnych tkanin, które pozwolą swobodnie oddychać skórze niemowlaka oraz odpowiedniego rozmiaru.
2022-04-27 00:00
Udostępnij
Otulacze dla niemowlaka - czy warto go używać?

 

1. Otulacz dla niemowlaka - zalety

2. Rodzaje otulaczy

3. Czym się kierować przy wyborze otulacza dla noworodka?

 

1. Otulacz dla niemowlaka - zalety

Przed podjęciem decyzji o zakupie otulacza warto poznać jego zalety. Przede wszystkim, maluszek czuje się w nim jak w brzuszku mamy, a co za tym idzie - jest spokojniejsze. Dodatkowo otulacz dla niemowlaka redukuje objawy kolki, zapewnia zdrowy sen, a jeśli wykonany jest z naturalnych włókien to również reguluje temperaturę ciała noworodka, dając przy tym przyjemne ciepło i zastępuje lekki kocyk, a przy tym jest wygodniejszy.

Wielu rodziców może się zastanawiać czy otulacze do spania nie będzą zbyt mocno krępowały ruchów niemowlaka. Otulenie to nic innego jak owinięcie kocyka, pieluszki czy właśnie otulacza wokół ciała maluszka, tak aby przylegał do skóry, jednak nie krępował ruchów dziecka, dzięki czemu niemowlak może ruszać nóżkami nawet w otulaczu.

2. Rodzaje otulaczy

Otulacz antykolkowy to wybawienie dla niejednego rodzica. Tu z pomocą przychodzi Woombie, w którym bez problemu można wybrać bawełniany otulacz antykolkowy, dzięki któremu nieprzespane noce mogą pójść w zapomnienie. Sklep posiada rekomendację Międzynarodowego Instytutu IHD, co dodatkowo świadczy o bezpieczeństwie produktów z oferty.

Otulacze muślinowe - czyżby były niezbędnikiem w wyprawce do szpitala? Lekkie, wykonane z naturalnych włókien, bardzo delikatne i chłonne. Przyjemnie otulą malucha, pomogą w zasypianiu, a jednocześnie są wygodniejszą alternatywą dla tradycyjnych kocyków.

Otulacze bambusowe to kolejna propozycja, która ma wiele zalet. Wykonane z łodygi bambusa posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne. Ta naturalna tkanina świetnie wchłania wilgoć oraz jest bardzo delikatna dla wrażliwej skóry maluszka, przez co nie wywołuje podrażnień i alergii. Ten rodzaj wspaniale sprawdzi się w upalne dni.

3. Czym się kierować przy wyborze otulacza dla noworodka?

Przede wszystkim materiałem, z jakiego otulacz został wykonany. Naturalne tkaniny pozwolą skórze niemowlaka swobodnie oddychać, nie będą powodować alergii oraz podrażnień. Poza tym, sztuczne tkaniny często przyczyniają się do pocenia, co nie jest dobre dla maluszka.

Liczy się również rozmiar otulacza. Najlepiej wybrać taki, który "rośnie" wraz z maluchem. Otulacz używany jest rekomendowany na pierwsze 3 miesiące życia dziecka i na ten czas można śmiało wybrać produkt w odpowiednim rozmiarze.