Pomadki ochronne dla dzieci - dlaczego należy je stosować?

Pielęgnacja ust u małych dzieci jest bardzo ważna. Wiatr, zimne powietrze i mróz podrażniają i wysuszają delikatny naskórek. Bezwzględnie trzeba temu zaradzić.
2022-11-28 00:00
Udostępnij
Pomadki ochronne dla dzieci - dlaczego należy je stosować?

W okresie jesienno-zimowym, przed każdym wyjściem na spacer, koniecznie posmaruj dziecku buzię kremem ochronnym, natomiast usta – pomadką ochronną. Zabierz ją ze sobą w plener i stosuj ją gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Dlaczego?

Po pierwsze:
Naskórek ust u małych dzieci jest wyjątkowo cienki i wrażliwy oraz pozbawiony gruczołów łojowych co sprawia, że brakuje mu ochrony lipidowej i bardzo szybko ulega wysuszeniu i podrażnieniu.

Po drugie:
Dzieci bezwiednie oblizują usta na wietrze, przez co stają się coraz bardziej suche i spierzchnięte.

Po trzecie:
Pomadki ochronne z oferty marki Skarb Matki mogą być stosowane również do smarowania buzi. Gdy zajdzie więc taka potrzeba, podczas wyjątkowo niekorzystnych warunków atmosferycznych, bądź gdy zapomnisz posmarować dziecku buzię kremem przed wyjściem na spacer, nie panikuj, tylko użyj pomadki.

Po czwarte:
Pomadki te skutecznie chronią zarówno przed działaniem niskich temperatur jak i wiatru. Zawierają także tlenek tytanu, który jest fizycznym filtrem UV, chroniącym skórę przed poparzeniem słonecznym. Natłuszczają i pielęgnują. Świetnie sprawdzą się nie tylko podczas spaceru, ale również w górach – na saneczkach czy podczas pierwszych prób narciarskich.

Po piąte:
Mają niespotykany, szeroki sztyft. Są łatwe w aplikacji, a jednocześnie na tyle sztywne, aby nie łamały się ani nie niszczyły podczas ich stosowania. Małe dzieci mogą więc same spróbować stosować taką pomadkę.

Po szóste:
Z pewnością przypadną do gustu małym dzieciom. W ofercie są dostępne cztery rodzaje pomadek: o zapachu gumy balonowej, dojrzałej maliny, o smaku owoców egzotycznych i śmietanki oraz o smaku słodkiego kokosa i wanilii. Każda z nich ma atrakcyjną szatę graficzną i pięknie pachnie.


cena ok. 12 zł
pojemność 6,5 g