fit.pl mobile logo

Posiłek na dobranoc

Kolacja to wbrew pozorom równie ważny posiłek dla dziecka, jak śniadanie. Od tego, co maluch zje na kolację , ależy jego mocny i zdrowy sen  
dziecko kolacjaRodzice często zastanawiają się dlaczego ich dziecko zamiast szykować się do snu, odczuwa potrzebę zabawy, ruchu i żartów tuż przed pójściem do łóżka. Prócz złych wieczornych nawyków, ważną role odgrywa wieczorny jadłospis.


Lekko do poduszki

Ciężkostrawne posiłki, zabawa przed telewizorem oraz napoje typu coca-cola, czarna herbata nie sprzyjają drzemce ani dobremu snu malucha, dlatego zamiast karmić dziecko „pobudzaczami”, pomysł o daniach wyciszających i napojach ziołowych.

Jakie produkty żywniowe pomagają dziecku zasnąć?

Mleko

to pierwszy i podstawowy posiłek, który dostaje każdy roczniak a także dwulatek i trzylatek. Nadaje się postaci kakao, kawy zbożowej, jako składnik kaszki, bądź samodzielnie – mleko modyfikowane dla niemowląt). Mleko ma właściwości, które pobudzają hormony odpowiedzialne za szybki sen. Mleko jest także źródłem pożywnego białka, które pomaga dziecku poskromić głód aż do śniadania.

Kipi kasza

Kaszka nie obciąża żołądka jest lekka a także dostarcza dziecku węglowodanów, które są potrzebne, by zaspokoić nocny głód dziecka. Z dodatkiem owoców, to słodka kolacja, która uśpi nie jednego rozrabiakę.

[-------]

Kanapka czy serek?

I jedno i drugie biały ser z rzodkiewką i ogórkiem to porcja białka węglowodanów i witamin, a także trypofanu (zawarty również w innych produktach mlecznych i bananach), który pozwala dziecku na wyciszenie. Kanapka to podstawowy posiłek dziecka, które już skończyło roczek. Na kolację z powodzeniem możesz podawać dziecku pastę na bazie tuńczyka lub z filetem drobiowym lub serem żółtym- wszystko udekorowane zieleniną oraz ulubionym warzywem – zasyci i szybciej skłoni malucha do

dziecko kolacja2

Owocowo

Tuż przed snem na talerzu dziecka powinny gościć owoce. Sałatka owocowa z bananów, truskawek, jabłka oraz pomarańczy, z dodatkiem bakalii i jogurtu to smakowity i lekki kąsek, który na pewno ułatwi maluchowi wieczorne zasypianie.

Kiedy podawać kolację?

Ważne, by karmić dziecko przynajmniej godzinę przed pójściem spać, w przypadku mleka lub kaszki może być podawana tuż przed pójściem spać. Pamiętać o bodźcach zewnętrznych, telewizor i głośna muzyka nie sprzyjają sennej atmosferze.

Dobrymi pomocnikami przy usypianiu malucha mogą być zioła. Delikatna herbatka z melisy, rumianku czy lawendy to zamiast tradycyjnej herbatki lepszy sposób na śpiącego malucha.

www.dziecko.fit.pl


 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl