fit.pl mobile logo

Tenis – kiedy uczyć dziecko grać?

Sport jest dla dziecka nie tylko zdrową alternatywą spędzania wolnego czasu, ale także przyjemnością, coraz częściej pod wpływem sukcesów polskich reprezentantów dzieci chcą grać w tenisa. Jak i kiedy zacząć treningi?  
tennis1Popularność różnych dyscyplin sportowych wynika nie tylko  z zainteresowań sucesami polskich zawodników,  coraz częściej rodzice szukają najlepszej formy rozrywki, ale także aktywności fizycznej dla dobrego rozwoju fizycznego ich pociech.

W wielu przypadkach właśnie tenis wygrywa z innymi sportami, jest uznawany bowiem  za najmniej kontuzyjny a zatem odpowiedni dla dzieci, zwłaszcza, że bieganie  po korcie z piłką dostarcza nie tylko zdrowej rywalizacji i adrenaliny, ale także wzmacnia wszystkie partie mięśni, poprawia kondycję i daje dużo radości.

Kiedy rozpocząć naukę?

Grać w tenisa można oczywiście w każdym wieku, jednakże jeśli chcemy, aby dzieci trenowały wyczynowo i połączyły sport z rozwijaniem pasji, specjaliści w tej dziedzinie, sportowcy i trenerzy zalecają rozpoczęcie nauki już w wieku 5-7 lat.

Prócz wieku dziecka ważne są także uwarunkowania biologiczne dziecka, jego możliwości, predyspozycje a także stopień zainteresowania tym sportem. Nie można zatem przymuszać dziecka do nauki, jeśli nie czuje się jeszcze na siłach bądź nie ma wypracowanych odpowiednio poszczególnych umiejętności takich jak: zręczność, szybkość, siła, wytrwałość oraz umiejętność skupienia  uwagi.

Ważne są także uwarunkowania społeczne. Do szkółki tenisowej lub na zajęcia indywidualne z trenerem można zapisać dziecko, które nie boi się pozostawać samo w grupie lub z obcymi osobami, bariera samodzielności jest tutaj równie ważnym czynnikiem decydującym.

teach-kids-to-play-tennis-1Kiedy twoje dziecko gra...

Pierwszy etap tenisowych zmagań to nauka podstawowych umiejętności na korcie. Zaczyna się ona od 5-7 roku życia.

W tym czasie można dopiero mówić o zajęciach tenisowych, na których dziecko podnosi kwalifikacje i doskonali umiejętności oraz poznane techniki uderzeń rakietą: forhendu, bekhendu, serwisu oraz wolejów. Zajęcia takie mogą potrwać od roku do dwóch lat.

Etap kolejny to zmiana rakiety z krótszą rączką i strunowym naciągiem. Taki sprzęt jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 8-9 lat.

Etap trzeci to doskonalenie umiejętności w wieku od 9-11 lat. Przeznaczony dla dzieci, kótre opanowały podstawowe umiejętności gry w tenisa, są również przygotowane siłowo i techniczne.

Ile to kosztuje?

Tenis niegdyś wydawał się tylko dostępny dla elit. Dziś nadal dobry sprzęt jest drogi, jednakże w początkowej fazie nauki, zarówno rakieta jak i dodatkowe akcesoria, jakie jak piłki, frotki, koszulki, spodnie, spódniczki, czy czapki nie muszą być z najwyższej półki, zwłaszcza, że dziecko szybko rośnie. Dla dzieci, kótre grają już na zaawansowanym poziomie koszt tenisowej wyprawki może wynieś więcej niż 500 zł. Dodatkowym wydatkiem są także wszelkiego rodzaju wyjazdy doszkalające, turnieje lub obozy wakacyjne - koszt takich wakacji może wynieść rodziców około 2.000 zł.

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl