Już dzisiaj, 10 maja odbędzie się wykład "Pomóż swoim maluszkom dbać o zdrowe serduszko, czyli jak sposób żywienia w dzieciństwie wpływa na ryzyko chorób cywilizacyjnych w przyszłości" w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie
fit.pl
2012-05-10 00:00
Udostępnij
Wykład o diecie dzieci w Warszawie
W ostatnich latach wykazano związek między dietą w dzieciństwie, a nawet sposobem żywienia matki w trakcie ciąży, i późniejszym stanem zdrowia.

Co więcej, udowodniono, że wiele procesów biochemicznych organizmu jest „programowanych żywieniowo” we wczesnym okresie życia.
Programowanie żywieniowe to nowa dziedzina nauki, zajmująca się oceną wpływu wczesnego (łącznie z ciążą!) sposobu żywienia na rozwój, stan zdrowia i ryzyko chorób cywilizacyjnych - głównych „zabójców” naszych czasów - w przyszłości.

Spotkanie organizowane jest z myślą o  rodzicach, dziadkach oraz opiekunach, a także osobach, które chcą zgłębić temat diety dla najmłodszych

Wykład, który odbędzie się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie, w sali 169 przy pl. Bankowym 3/5 o godz. 17.30   wygłosi Jakub Sobiecki - dietetyk z Instytutu Happymore.

www.fit.pl