PZU został sponsorem 46. Biegu Piastów oraz sponsorem tytularnym „Biegu Dobrej Drużyny PZU – Wyprawy Zuchów”. Słynny Bieg Piastów to największa w Polsce impreza narciarstwa biegowego, która odbywa się nieprzerwanie od 1976 roku. Znane na całym świecie wydarzenie w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach rozpocznie się 26 lutego i potrwa do 6 marca
2022-01-25 00:00
Udostępnij
Bieg Piastów z PZU

Bieg Piastów od lat cieszy dużą popularnością wśród miłośników narciarstwa biegowego, zarówno amatorów, jak i wyczynowców. Do tegorocznej edycji zgłosiło już 5 tysięcy zawodników z 21 krajów. Swój udział zapowiedziała m.in. Justyna Kowalczyk. Impreza należy do międzynarodowej ligi biegów długodystansowych Worldloppet Ski Federation, która skupia największe światowe biegi narciarskie m.in. w Chinach, Rosji, USA, Argentynie, Australii, Kanadzie, Szwecji, Czechach, Niemczech, Austrii oraz Włoszech.

- Cieszymy się, że poprzez wspieranie tej rangi imprezy możemy promować narciarstwo oraz Polskę, a w szczególności zjawiskowe Góry Izerskie i Dolny Śląsk, również za granicą. Bieg Piastów promuje zdrowy tryb życia i zachęca do uprawiania sportu w duchu rywalizacji fair-play. Takie same idee przyświecają Grupie PZU. Poprzez wspieranie tego typu inicjatyw pragniemy kształtować odpowiednie nawyki i postawy społeczne wśród sportowców, również tych najmłodszych. Mamy nadzieję, że tej zimy dużo dzieci i dorosłych rozpocznie swoją przygodę z biegówkami – dyrektor ds. sponsoringu w PZU Marcin Przyłębski.

Tegoroczna edycja Festiwalu Narciarstwa Biegowego w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach rozpocznie się 26 lutego „KGHM Rodzinną 12” oraz „Biegiem Dobrej Drużyny PZU – Wyprawą Zuchów”, którego sponsorem tytularnym jest największy polski ubezpieczyciel. Najmłodsi fani narciarstwa biegowego będą mieli okazję zadebiutować 27 lutego na dystansie 250 m w tzw. „Biegu Przedszkolaka”. Tego samego dnia zaplanowano popularny bieg na 15 km, upamiętniający Stanisława Michonia. W lutym odbędzie się także bieg dla fanów nocnych przejazdów – „BRUBECK Nocna 12” rozpocznie się 28 lutego o godzinie 18. Z kolei w pierwszy weekend marca ruszy bieg na dystansie 6 km (start 4 marca). Biegi na długich dystansach odbędą się kolejno: na 30 km (4 marca), na 25 km - memoriał Wandy i Jerzego Lechowiczów (6 marca) i na 50 km (5 marca). Zapisy na 46. Bieg Piastów są otwarte na www.bieg-piastow.pl.

- Zaangażowanie PZU w Biegu Piastów przyczynia się nie tylko do organizacji tego wielkiego wydarzenia, ale też do utrzymywania przez stowarzyszenie Bieg Piastów bezpłatnych narciarskich tras biegowych przez całą zimę w Górach Izerskich. To dzięki nim tysiące ludzi nie tylko z Polski mogą w bezpiecznych warunkach uprawiać narciarstwo biegowe - dyscyplinę sportu, która uczy szacunku dla przyrody i wzmacnia odporność organizmu. To także sport bardzo bezpieczny, gdyż wymaga używania nart i kijów, które zapewniają w naturalny sposób dystans społeczny, tak ważny w obecnym okresie - mówi rzecznik Biegu Piastów Leszek Kosiorowski.

Narciarstwo biegowe korzystnie wpływa na kondycję fizyczną, koordynacje ruchową i układ krążenia. Podczas biegu organizm dotlenia się co poprawia także jakość snu. PZU - sponsor tegorocznej 46. edycji Biegu Piastów - od lat promuje wśród Polaków sport oraz zdrowy styl życia. Latem 2021 r. ubezpieczyciel prowadził akcję bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich „Droga do Zdrowia z PZU”, podczas której w 13 miejscowościach przebadano 6 tys. osób. W czerwcu zainaugurował także program „Dobra Drużyna PZU”, do którego do tej pory dołączyło już 24 tys. dzieci i młodzieży.