Fit Forma z Łodzi dołącza do Medicover

W ostatnich miesiącach Medicover dokonał akwizycji znanej łódzkiej sieci klubów fitness Fit Forma. W ramach transakcji sportowe portfolio firmy zasiliło dziesięć nowoczesnych klubów fitness, z czego dwa są w trakcie budowy. To już kolejna inwestycja firmy medycznej w obszar sportowy w województwie łódzkim, które jest jednym z najsilniejszych rejonów fitness w naszym kraju – wliczając Fit Formę Medicover prowadzi tam już 16 klubów i jest jednym z głównych graczy w tym województwie. Dzięki nowej inwestycji firma jest już oficjalnie właścicielem 80 klubów fitness
2021-11-05 00:00
Udostępnij
Fit Forma z Łodzi dołącza do Medicover

Marka Fit Forma to osiem nowocześnie wyposażonych klubów fitness i siłowni. Obiekty sportowe Fit Formy zlokalizowane są w Łodzi i Bełchatowie. Dodatkowo dwa kluby są w trakcie budowy. Kluby oferują nowocześnie wyposażone strefy siłowni i zróżnicowaną ofertę zajęć indywidualnych i grupowych (m.in. „Płaski brzuch”, pilates, ćwiczenia na trampolinach, ćwiczenia dla kobiet w ciąży, „Zdrowy kręgosłup”).

W Łodzi, będącej trzecim pod względem liczby mieszkańców miastem w Polsce, występuje bardzo duże zagęszczenie sieciowych klubów fitness, mniejszych siłowni i osiedlowych klubów crossfit. Po przejęciu Fit Formy Medicover łącznie posiada 80 klubów fitness, z czego aż 16 zlokalizowanych jest na terenie województwa łódzkiego. Poza nowo nabytymi klubami Fit Forma Medicover jest właścicielem w Łodzi:

  • trzech klubów Calypso Fitness – Brama Miasta, Ogrody Geyera, i Imagine (otwarcie 19 listopada br.) – prowadzonych w systemie franczyzowym),
  • trzech klubów Just GYM (ul. Rembielińskiego, ul. Rewolucji 1905 r., ul. Juliana Tuwima) należących do ogólnopolskiej sieci, w której większościowy pakiet udziałów Medicover zakupił we wrześniu br.

- Łódź jest dla nas jednym z kluczowych rynków – konsekwentnie prowadzimy tu inwestycje. Stawiamy zarówno na rozbudowywanie lokalnej infrastruktury fitnessowej, jak i doskonalenie już istniejącej. Wszystko to z korzyścią dla lokalnej społeczności. W wysokiej jakości klubach fitness i pod opieką profesjonalnych trenerów możemy pomagać w dbaniu o zdrowie i samopoczucie. W Medicover patrzymy na zdrowie holistycznie, aktywność sportowa to prosty sposób na życie i zdrowie – komentuje Artur Białkowski, Dyrektor Zarządzający ds. Usług Biznesowych, Medicover.

Aktualnie, oprócz klubów Fit Forma, w sportowym portfolio Medicover znajdują się:

  • sieć Just Gym (22 kluby i dwa w trakcie budowy),
  • sieci FITARENA i Quanfit, czyli odpowiednio: osiem i trzy nowoczesne obiekty sportowe (kluby fitness i siłownie),
  • sieć Holmes Place (trzy kluby premium),
  • sieć Well Fitness składająca się z 20 klubów (poprzednio znanych jako Fitness World),
  • 12 klubów Calypso Fitness Club prowadzonych na zasadach franczyzy.

Równolegle Medicover kontynuuje rozwój bazy partnerskich obiektów, w których można realizować pakiety Medicover Sport (w 2018 r. Medicover przejął operatora pakietów sportowych OK System – dziś znanego jako Medicover Sport). Aktualnie Medicover Sport to dostęp do ok. 4,5 tysiąca obiektów sportowych i rekreacyjnych.