fit.pl mobile logo

Te firmy zbankrutowały w 2020

Rok 2020 i początek 2021 nie jest najlepszy dla branży fitness. Kłopoty finansowe ma nie tylko branża w naszym kraju, ale również na całym świecie. W 2020 roku bankructwo ogłosiło wiele znanych firm z branży

Gold`s Gym

W maju 2021 roku znana sieć siłowni i klubów fitness, złożyła wniosek o ochronę przed bankructwem. Wcześniej ogłosiła zamknięcie 30 lokalizacji w związku z pandemią Covid-19. Sieć Gold`s Gym została założona w Venice Beach w Kalifornii w roku 1965 przez byłego kulturystę Joe Golda i od ponad 50 lat jest uznawana za jedno z najbardziej prestiżowych miejsc przeznaczonych do treningu. Finalnie sieć została kupiona przez RSG Group, właściciela m.in. McFIT. Wysokość transakcji to 100 milionów dolarów.

24 Hour Fitness

W czerwcu 2020 sieć fitness klubów złożyła wniosek o upadłość, ogłaszając trwałe zamknięcie swoich 130 siłowni. „Gdyby nie COVID-19 i jego niszczycielskie skutki, nie składalibyśmy wniosku o rozdział 11” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny 24 Hour Fitness Tony Ueber.

Town Sports International

Town Sports International – spółka macierzysta nowojorskich klubów sportowych i Boston Sports Clubs, pośród wielu innych sieci fitness – złożyła 14 września 2020r. wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 11, powołując się na trudności związane z pandemią. Firma oświadczyła, że zamierza wykorzystać restrukturyzację finansową, aby „właściwie zareagować na pandemię COVID-19, z długoterminowym celem stania się potęgą w branży fitness”.

Flywheel Sports

15 września 2020 firma zamknęła wszystkie swoje obiekty i zwolniła blisko 1200 pracowników. Złożyła wniosek o upadłość w amerykańskim Sądzie Upadłościowym w Nowym Jorku. Największe problemy marki zaczęły się w marcu 2020r. gdy w związku z lockdownem tymczasowo zawiesiła działalność.

YogaWorks

W październiku 2020 roku firma ogłosiła upadłość, trwale zamykając ponad 60 studiów jogi w Stanach Zjednoczonych. „Pandemia COVID-19 rzuciła branżę na kolana – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny YogaWorks Brian Cooper. Sandra Sanchez, która przez cztery lata wykładała w YogaWorks, przyznała: “To koniec pewnej ery i chociaż społeczność jogi nadal istnieje, to po prostu nie to samo ”. Pierwsze studio YogaWorks powstało w 1987r. w Kalifornii.

 Modell`s Sporting Goods

Jeden z najstarszych sklepów sportowych w Ameryce, działający od 1889 roku, posiadający ponad 150 punktów, również musiał ogłosić bankructwo. Modell Sporting Goods w marcu 2020r. ogłosił upadłość i likwidację wszystkich swoich sklepów. „Chociaż odnieśliśmy pewien sukces, we współpracy z naszymi właścicielami i sprzedawcami, nie wystarczyło to, aby uniknąć ogłoszenia upadłości w niezwykle trudnym czasie dla sprzedawców detalicznych” – powiedział dyrektor generalny Mitchell Modell

Cyc Fitness

Sieć indoor cycling, 14 października 2020 złożyła wniosek o ochronę przed bankructwem. To jedna z ostatnich amerykańskich firm, które podjęła takie działanie.

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl