Top 5 najpopularniejszych zajęć fitness w tym roku

Od dawna wiadomo, że trenowanie w grupie bardzo motywuje do działania i w dodatku daje ogromną frajdę. Wszelkiego rodzaju zajęcia fitness są tego świetnym przykładem. Postanowiliśmy przetestować 5 najpopularniejszych treningów tego roku. Zobacz nasz subiektywny ranking zajęć, których musisz spróbować!
2017-05-16 00:00
Udostępnij
Top 5 najpopularniejszych zajęć fitness w tym roku
  1. Trampoliny

To nie tylko fajna zabawa, ale również spory wysiłek, który podczas jednej sesji pozwala pozbyć się mnóstwa kalorii. Skakanie na trampolinach wzmacnia całe ciało, m.in. mięśnie głębokie i stabilizacyjne, które odpowiadają za prawidłową postawę. Uczestnicy zajęć pracują też nad koncentracją, ponieważ kombinacje podskoków tworzą choreografię, która kilkakrotnie jest powtarzana.

  1. Barre Beat

To inspirowane treningami modelek Victoria’s Secret połączenie fitnessu i… baletu. Idealny sposób na ujędrnienie i wysmuklenie ciała. Zajęcia składają się z dwóch części: pierwszej przy drążku baletowym, gdzie wykonuje się ćwiczenia z elementami tańca klasycznego oraz drugiej – na macie, gdzie pracuje się nad wzmocnieniem mięśni i poprawą elastyczności ciała.

  1. Twerkout

Polega na wykonywaniu ciałem odpowiednich ruchów, które mają dać wizualny efekt „tańczącej pupy”. Układy taneczne pozwalają nie tylko rzeźbić sylwetkę, ale też uczą słuchania muzyki, kobiecych ruchów i świadomości własnego ciała. Sprawdza się jako trening kardio oraz trening wzmacniający mięśnie całego ciała.

  1. Aeroboks

Bezkontaktowa forma boksu polegająca na wykonywaniu ciosów i wykopów w takt energetycznej muzyki. Są to bardzo intensywne zajęcia, podczas których można wypocić kalorie i pozbyć się stresu całego dnia. Jednym z elementów treningu jest nauka samoobrony. Przedstawione przez trenera ćwiczenia pozwolą kobietom poczuć się pewniej i bezpieczniej w sytuacji zagrożenia.

  1. Mobility

Te zajęcia to nie tylko rozciąganie mięśni, ale też różnorodne ćwiczenia z wykorzystaniem gum, taśm, rollerów czy piłeczek lacrosse’a. Podczas treningu, oprócz stretchingu (statycznego, dynamicznego i balistycznego), uczestnicy wykonują również masowanie mięśni, uciskanie, rolowanie i naciąganie. Takie ćwiczenia wpływają na szybszą regenerację mięśni po treningu, zapobiegają kontuzjom i zwiększają zakres ruchomości w stawach.

źródło: Avanti Fit&Beauty